Přiznejme si, třeba jet na vodu už je docela pozdě. Teploty v noci se nebezpečně propadají k nule a tak ubývá možností, jak se zabavit ve svém volném čase. Jestli trpíte nedostatkem fantazie a nevíte, co podniknout, tenhle článek je právě pro vás. Ne každého pořád baví koukat se na Ulici s Ordinací doma z gauče.

1. Divadlo

Vydejte se na nějakou krásnou hru do místního divadla! Pokud bydlíte v Praze, máte na výběr z několika desítek, ale koneckonců, Česko je národ herců a bohémů, takže za kulturním zážitkem si můžete zajít v kterémkoli větším městě.

2. Četba

Určitě už je to dlouho, co jste odlepili zraky od záře monitorů a přečetli si nějakou knihu. Neváhejte, utíkejte do knihovny pro něco, co vám kdysi dávno na gymplu doporučovali zaryté feministické profesorky. Protože Sofiina volba je jejich modla. Navlečte poté klasický čtecí úbor: župan, teplé ponožky, kýbl čaje a šup pod peřinu. To pak přelouskáte Zločin a trest za týden.

3. Kino

Jestli jste v kině byli naposledy, když letěl Titanic, máte co dohánět. Právě podzimní dny jsou ideální na tuto nenáročnou zábavu. V nejhorším případě se hezky prospíte na popcornové podestýlce.

4. Vaření

Párkům a instantním polívkám řekněte sbohem. V pochmurných a depresivních dnech si můžete s klidem na srdci pustit Gordona Ramsayho a uvařit si nějakou dobrotu. Za prvé se zabavíte na tři hodiny a zadruhé na vás na konci této kuchařské poutě čeká odměna. Celí ušmudlaní od různých ingrediencí se pak můžete zapustit do křesla a vychutnat si míchaná vejce. Protože míchaná vejce od Ramsayho jsou boží.

5. Vánoční dárky

Štěstí přeje připraveným a vzpomeňte si, jak dlouho jste loni třiadvacátého stáli v té frontě před Pandorou. Nasedněte do své kombíkové Felicie a objeďte si obchoďáky. Svůj půlroční plat, který jste si škudlili na dovču, utraťte za největší šperk, ať má vaše milá radost. Třeba vám pak udělá vajíčka od Ramsayho. A to se vyplatí.

6. Nákup másla

Vzhledem k nynější situaci je dobré si udělat zásoby másla. Pravděpodobně bude hůř a přece nebudete máslo na cukroví kupovat za stovku. A cukroví přece péct musíte. To by si vás jinak vaše děti došli škrtnout na matriku.

7. Koncerty

Abba už sice nekoncertuje, ale slavných interpretů jezdí do Česka dost. Zarezervujte lupeny a načichněte kulturním zážitkem. Můžete pak holkám u dvojky vínka povyprávět, že ten zpěvák z Nickelback je lepší než Bon Jovi.

8. Naučte se hrát na hudební nástroj

Už je to nějakou dobu, co jste mydlili do trianglu na hudebce a připadali si jako Smetana. Vyškrábejte se na půdu, oprašte a nalaďte kytaru a kdo ví, třeba z vás na jaře bude virtuóz.

No a až všechny tyhle bodíky splníte, bude pravděpodobně další podzim. Přejeme příjemnou zábavu.