Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

8 neobvyklých příznaků deprese! Na férovku: Možná jste nemocní i vy!

Deprese

Depresí trpí víc lidí, než si myslíte. Možná mezi ně patříte i vy, jen o tom nemáte ponětí. Tady je osm příznaků deprese, o kterých jste možná nevěděli.

1. Jste nebojácní a máte přehnané sebevědomí.

Je to tak. Zvláště lidé pracující na vyšších pozicích se snaží depresi uniknout tím, že se chovají opačně, než se doopravdy cítí. Vsugerovávají si pocit neohrozitelnosti. To je ale brzy vyčerpá a pak následuje hodně tvrdý pád.

2. Ke skleničce vína k večeři jste si přidali tři další jako předkrm.

Prostě chlastáte jak duhy, a protože to dělají všichni ostatní kolem vás, nepřijde vám, že by na tom mohlo být něco špatného. Alkohol je medikament, kterým potlačujeme nějakou tu svoji bolest. Než nám ale dojde, že depresi lze léčit i jinak, řešíme už problémy dva – depku a závislost na pití.

3. Posedlí úspěchem v posteli.

Pokud si, milé dámy, myslíte, že váš depresivní muž nemá na sex ani pomyšlení, můžete se mýlit. Chlapi zklamaní životem se do poslední chvíle (před zhroucením) snaží dokázat sami sobě, že v nich ještě pořád je kus muže.

4. Hrotíte konflikty.

Další způsob, jak otupit pocit bolesti způsobený depresí, je ukázat svému okolí, že nejste žádná bábovka. Lidé v depresi se rádi perou, pozor na to.

5. Nic necítíte.

Ani bolest. Jste apatičtí. Nic vás nezajímá, o nic se nestaráte. Buď jste totální ignoranti, nebo máte regulérní depresi.

6. Chcete pořád mezi lidi.

Lidé v depresi se často straní společnosti, ale jsou mezi nimi výjimky. Někteří nemocní se naopak snaží být neustále mezi lidmi, aby přišli na jiné myšlenky. Hlavně nebýt sám.

7. Pracujete víc, ale méně efektivně.

Zůstáváte v práci i po skončení pracovní doby. Jednak vám nějak všechno víc trvá, a za druhé se vám vlastně ani nechce domů. Zajděte si k doktorovi.

8. Bezdůvodně se smějete.

Smích přes slzy. Vaše psychika si hledá jakoukoli únikovou cestu pro emoce. Budete potřebovat odbornou pomoc.

Související články

Další články