S věkem a s každým dalším vztahem zjišťujeme, že důvodů, které nás nutí opouštět milované bytosti nebo stávat se těmi opouštěnými, není mnoho.

Jen s určitými situacemi a problémy stále ještě neumíme pracovat tak, jak bychom potřebovali.

Tohle je 8 nejčastějších věcí, které nám kazí vztahy.

1) Přehnaná žárlivost

Z jedné i druhé strany. A přitom jde o jednu z nejzbytečnějších emocí, která jejich nositele navíc bravurně ztrapňuje.

2) Podezíravost

Úzce souvisí se žárlivostí a život v páru dokáže nejen otrávit, ale dokonce poštvat jednoho proti druhému, který jí trpí.

3) Nechuť přistupovat na kompromisy

Pokud se sejdou dva berani, těžko se jim bude proplouvat společným životem. Když ani jeden nechce udělat krok stranou, nikam se totiž nepohnou.

4) Provokace

Žárlivost totiž nikdy nevzniká jen tak sama od sebe. Většinou je podnícena koketerií nebo provokací toho, kdo zrovna hraje v páru prim. Lidé však dost často zapomínají i na to, že hlavní role se ve vztahu dost často střídají a rozhodně nevyhrává vždy ten, který miluje míň.

5) Zrada

Zradit druhého můžete nejen tím, že jej fyzicky podvedete. Zradit můžete i slovem nebo ztrátou důvěry.

6) Nuda

Snad nikdo nechce být součástí tandemu, ve kterém není radost a zábava. Vztah je především přátelství kořeněné intimitou a sexem. Když si ty dvě položky odmažete, zbude vám kamarád. A vy byste se bavili s nudným člověkem, který vás nijak neobohacuje?

7) Vězení

Aby se s vámi váš partner cítil dobře, nesmíte ho chtít zavřít do klece. Musí mít pocit neustálé svobody a možnosti rozletu. Jen ten, kdo s vámi bude zcela dobrovolně, vás může úplně a cele milovat.

8) Rezignace

Pokud si myslíte, že vaše snažení končí tím, že jste svou drahou polovičku nabalili na diskotéce, jste vážně mimo. Se začátkem vztahu veškerá dřina teprve začíná. Aby vám bylo příjemně, rozuměli jste si a měli se rádi, musíte vynaložit obrovské úsilí do práce hlavně sami na sobě. Vztahu musíte především mnohé obětovat. Ale není nic krásnějšího než udělat několik úkroků ze svého sobeckého života směrem k lásce.