V čínské provincii Šan-si mají opravdu divokou zábavu. Vesnice pořádají kruté a krvelačné festivaly, kdy proti sobě pustí dva vyhladovělé a poštvané psy, aby pak majitel toho vítězného dostal porcelánový hrnek a cigarety.

Neuvěřitelné letecké záběry ukazují strašlivou krutost této zábavy, kterou ale nikdo nezastaví, jelikož podle místní policie se nejedná o žádné porušení veřejného pořádku nebo snad týrání zvířat.

Aktivisté tak bojují proti zápasům prozatím marně a nestačí k tomu ani tyto brutální fotky. Snaha o změnu zákonů je zatím v nedohlednu, jedinou možností je tak dostat tyto obrázky do povědomí co nejvíce lidí.

Majitelé psů tvrdí, že se jedná o toulavá zvířata chycená na ulici a než jdou na zápasy do klece, mají pohodlný život a nic jim neschází. Festivaly psích zápasů přitom trvají několik dní a na to je potřeba psy vycvičit, dovedeme si proto představit, jak takový pohodlný život u milovníka zápasů vypadá.

Nehledě na to, že samotná smrt je pak bolestivá, dlouhodobá a mizerně, opravdu mizerně zaplacená. Hrnek a cigára za jednoho psa? V Číně jsou tedy z levného kraje.