Fotografka Jennifer Greenburg před více než 10 lety propadla kouzlu takzvané rockabilly kultury. Od té doby pořídila už stovky snímků jedinců, kteří se nejen oblékají ve stylu padesátých let, ale také jezdí v dokonale zachovalých cadillacích a do svých domácností si pořizují výhradně odpovídající retro nábytek.

„Nejprve jsem si myslela, že ta kultura je hlavně o módě. Pak jsem si ale uvědomila, že jde o mnohem víc. Došlo mi, že je to kultura lidí, kteří fungují jako komunita,“ říká šestatřicetiletá Jennifer.

Mezi členy rockabilly komunity najdete bankéře, učitele, dělníky i lékaře. Někteří chodí v oblečení inspirovaném 50. lety i do práce, jiní nikoliv. „Není zde patrný žádný trend,“ vysvětluje Jennifer.

„Dnes je na každém druhém výrobku visačka s nápisem Made in China. Ale v polovině 20. století tomu bylo jinak – skoro vše, co Američané vlastnili, bylo navrženo a vyrobeno v Americe. A to lidmi, které nezajímalo jen to, aby ty věci dobře fungovaly, ale také to, aby dobře vypadaly. I obyčejný toustovač měl tenkrát perfektní design a vydržel vám klidně deset let. Většině příslušníků rockabilly komunity se právě po tomhle stýská,“ konstatuje Jennifer Greenburg.

A co o tom soudíte vy?