Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

8 faktů o Kate Winslet: Krásná Rose z Titaniku má zvláštní posedlost

Leonardo DiCaprio a Kate Winslet ve filmu Titanic.
Zdroj: 20th Century Fox/Paramount
+ Další 3 fotografie
zajímavost

Ikonická Kate Winslet, která slaví 46. narozeniny, patří mezi nejuznávanější světové herečky současnosti. Velkou slávu jí přinesla zejména hlavní role v romantickém dramatu Titanic, kde byla láskou herce Leonarda DiCapria (46), kterého její děti oslovují "strejda". Kate se navíc nikdy nebála nahoty před kamerou ani lesbických hrátek. Tohle je 8 nejzajímavějších faktů oscarové herečky, o kterých jste možná ani netušili.

1. Kariéru započala v dětské reklamě

Kate Winslet chodila na hodiny herectví již od svých deseti let. Svou první roli získala do reklamy na cukrové cereálie, když jí bylo jedenáct let. V sedmnácti letech se poté objevila v minisérii Anglosaské postoje.

2. Než se stala slavnou, tak dělala sendviče

Kate si vydřela svou kariéru skutečně od samých začátků. Než začala vydělávat jako herečka, tak si přivydělávala tvořením sendvičů. Zanedlouho však získala roli Julie v Nebeských stvořeních, za kterou získala titul britská filmová herečka roku v Londýně v roce 1996.

3. Během natáčení Titaniku doslova mrzla

Natáčení megafilmu, kde zahrála Kate jednu ze svých životních rolí, nebyla procházka růžovým sadem. Jako jediná z herců na sobě během scén, ve kterých plavala nebo utíkala kolem zmrzlé vody, neměla neopren. Herečka byla skutečně promrzlá a její "obětavé" roli to tak přidalo na důvěryhodnosti. Následkem byl také zápal plic.

4. První dlouholetý partner jí zemřel na rakovinu

Její první velkou láskou byl herec a scenárista Stephen Trendre, který prohrál boj s rakovinou v době, kdy se dotočil Titanic. Kvůli jeho pohřbu se tak herečka nezúčastnila filmové premiéry. Po dvou nepovedených manželstvích je herečka potřetí vdaná za britského podnikatele Edwarda Abel Smithe, který si změnil jméno na Neda Rocknrolla, avšak nedávno se své rodné jméno rozhodl navrátit zpět.

5. Odmítla roli v trilogii Pán prstenů

Kate byla nabídnuta role Eowyn v trilogii Pán prstenů, ze které však nakonec sešlo a roli zaujala herečka Miranda Otto.

6. Vztah s Leonardem DiCapriem

Kate a Leonarda pojí od dob, kdy se natáčel Titanic, pevné pouto, které však nikdy nepřekročilo hranici přátelství. "Myslím, že je to důkaz toho, že je milým člověkem a že ho lidé opravdu nejen obdivují, ale také ho opravdu milují a respektují ho. Když o něm mluvím, dostávám se do emocí," řekla Winslet pro E! S Leonardem DiCapriem mají skvělý vztah i děti Kate, pro které je slavný herec strejda Leo.

7. Zvláštní posedlost

Kate Winslet patří mezi osobnosti, které díky svému přirozenému projevu celý sál během rozhovorů často pobaví. V jednom z nich na sebe práskla, že je "posedlá svými chodidly", na kterých si dává v péči skutečně záležet, řekla úsměvně pro Good Housekeeping.

8. Sošku Oscara má v koupelně

V roce 2009 získala Kate Oscara za roli ve filmu Předčítač. V té době jí bylo 33 let, bylo to však už pošesté, co byla na toto ocenění nominována, což se dosud nikomu nepovedlo. Mimochodem, slavnou sošku z roku 2009 má "schovanou" v koupelně. Ve své sbírce má i cenu Emmy z roku 2006, kterou obdržela za roli v britské show Extras. V té hrála samu sebe.

V galerii se podívejte, jak se Kate Winslet, která slaví své 46. narozeniny, proměnila.


Související články

Další články