Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

8 důvodů, proč karlovarský festival nemá pro většinu smrtelníků s filmem vůbec nic společného

O co tady vlastně jde, když o filmy nejde?
Zdroj: Profimedia.cz
Kdo se jednou za rok nevyfotí kdekoliv v blízkosti Thermalu, je maloměšťák nebo kulturní negramot. A nebo?

Sociální sítě vypadají posledních pár dní jako jedna velká reklamní tapeta na Karlovy Vary a „chlubítko“ těch, kteří tam vyrazili.

Jen ta křehkost a vůně lázeňských oplatek jim chybějí.

Tohle je 8 důvodů, proč o filmy ve Varech absolutně nejde.

1) Většina lidí jede do Varů jen proto, aby mohla říkat, že tam byli, a iritovat své okolí nudnými fotkami svých outfitů a selfies z kolonády.

2) Valná část návštěvníků se k filmům vůbec nedostane. Důmyslný rezervační systém přeje připraveným a nebo těm, kteří mají víc štěstí než rozumu.

3) Každý tu chce hlavně potkat někoho známého, případně dostat se do záběru některého z všudypřítomných televizních štábů v naději, že je zahlédne někdo blízký nebo si jich všimne světový režisér a obsadí je přinejmenším do jedné z vedlejších rolí svého velkofilmu.

4) Všichni návštěvníci Varů se mylně domnívají, že jsou přímo v centru dění. Reálně se v tomhle ruském městě na území Česka neděje vůbec nic zásadního.

5) Tajným snem většiny průměrných účastníků MFF je dostat se do VIP baru, kde v reálu stejně obvykle popíjejí jen pseudocelebrity, blogerky a groupie.

6) Zatímco o filmech se konstantně mlčí, módní faux pas a skandály jdou na dračku.

7) Jedním z nejčastějších důvodů pro návštěvu festivalu zůstává touha být tam, kde se něco děje, a ukázat se v nových šatech.

8) Richarda Gera znají všichni, ale na režiséra Pretty Woman si většina „filmových“ fanoušků vzpomene jen těžko!

Související články

Další články