Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

8 důvodů, proč jsou lidé z města mnohem větší burani než vesničani!

Zdroj: archiv
Sousloví „vesnický buran“ ztrácí v poslední době na významu. Opravdu si myslíte, že lidé z vesnice znají jen holiny a vidle? Ani náhodou! Většina z nich se má totiž o dost lépe než vy!

Vesničan se už dávno nerovná pouze homo habilis, tedy člověk zručný.

Tady máte 8 důvodů, proč by se od nich šedý městský průměr měl učit

1) Jídlo

"Zase králíka?" Ne! Stravu mají dnes lidé z vesnice o hodně pestřejší. K mexické, indické či italské kuchyni si mohou navíc dopřát svou bio zeleninu ze zahrádky.

2) Dobytek

Prasata ani krávy už nejsou podmínkou úspěšného statkáře a velká část chlévů je přestavěna na domy pro hosty. Holt, kde jsou dotace, tam je blahobyt!

3) Doprava

Jestliže dřív se jezdilo z vesnice do měst za zážitky, dnes je všechno naopak. A měšťáci si dál pronajímají chaloupky a v neděli závidí starousedlíkům, že se nemusejí stěhovat zpátky do smogu.

4) Fitko

Zatímco lidé ve městě se musí potupně mordovat ve fitness centrech a platit za své odtučňovací kúry tučné sumy, vesničanům stačí nakrmit dobytek a posbírat jablka v sadě.

5) Drby

O lokálních celebritách se nemusíte dočítat v bulvárním tisku, stačí vám zajít do hospody nebo za sousedkou, která má přehled.

6) Výmluvy

Zatímco vašeho šéfa výmluvy typu "ujel mi autobus" skutečně nedojímají, pro lidi z vesnice má zmeškaný autobus úplně jiné konotace.

7) Móda

Plnovous a flanelku tu kluci nosí, protože nemají čas na zbytečnosti, zatímco městští kluci je nosí, protože už nevědí, jak na sebe upozornit.

8) Zábava

Nemusíte sáhodlouze vymýšlet, kde se sejdete a kam v pátek večer vyrazíte, protože hospoda, případně kulturák se ve vašem okolí vyskytují jen jednou.

Související články

Další články