Na nic nečekejte, obujte dobré tenisky a vyběhněte do nejbližšího parku.

Proč? Tohle je 8 důvodů, proč je běh tou nejlepší sportovní variantou!

1) Váš mozek bude bystřejší a vaše pracovní výsledky budou už po dvacetiminutovém ranním běhu mnohem lepší. Mnohé studie také poukazují na to, že běhání má kladný vliv na koncentraci, paměť, schopnost učit se nové věci nebo činit důležitá a rychlá rozhodnutí.

2) Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří pravidelně běhají, se dožívají vyššího věku. Běhání v mírném až středním tempu, praktikované hodinu až dvě a půl hodiny týdně dokáže ženám prodloužit život o 5,6 roku a mužům dokonce o 6,2 roku.

3) Budete se cítit přitažlivější a budete mít mnohem větší chuť na sex. Při běhání dochází totiž nejen k prokrvování mozku, ale také reprodukčních orgánů. Na Texas University dokonce prokázali, že už dvacetiminutová aerobní aktivita, jakou je třeba právě běh, zvyšuje sexuální vzrušivost.

4) Ať už vám to zní sebevíc nepravděpodobně, pravidelným během také chráníte své oči. Prokazatelně snižujete riziko výskytu šedého zákalu nebo degenerativních očních onemocnění spojených se stárnutím.

5) Během nejen posílíte své svaly, ale také kosti. Ženy by se běhu měly věnovat hlavně kvůli hrozící osteoporóze.

6) Pravidelný běh docení především insomnici a lidé s poruchami spánku. Pokud trpíte tím, že se v noci převalujete z boku na bok a ne a ne zabrat, vězte, že běh dokáže zlepšit kvalitu vašeho spánku o neuvěřitelných 65 %.

7) Jestliže čas od času trpíte splíny nebo lehčími depresemi, endorfiny, které se díky běhu uvolní ve vašem těle, vám vykouzlí úsměv na tváři.

8) Člověk, který pravidelně běhá, má čistou mysl a vědomí, že pro sebe dělá něco dobrého. A tohle je to pravé nakopnutí k lepšímu životu!