Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

8 dětských her, kterým se žádný iPad absolutně nevyrovná!

Zdroj: archiv
Taky tak rádi vzpomínáte na bezstarostné období svého dětství, kdy jste si po škole prostě vzali míč nebo švihadlo a šli si hrát s kamarády do parku? Ty doby jsou pryč a my nechceme být sentimentální, i když...

Za našich mladých let (a vlastně ještě nejsme tak staří) jsme si dětských a bezstarostných radostí užívali mnohem víc než dnešní děti přikurtované v kancelářských židlích, datlující do iPadů a pohybující počítačovou myší rychleji než autíčkem na natahování.

Po příchodu ze školy jsme hodili tašku do kouta, natáhli teplákovku nebo jiný dress code "na lítačku" a vyrazili za svojí partou "za barák" nebo na hřiště.

Tohle je 8 her, které jsme bezmezně milovali a vlastně bychom si je zahráli ještě dnes!

1. Vybika

Na kapitány nebo všichni proti všem! Rasili jsme se, trénovali v postřehu a obratnosti, motivovali se k výhře i týmovosti, ale hlavně jsme večer usnuli jako špalek.

2. Honzo, vstávej!

Kolik je hodin? Dva slepičí a jeden mravenčí... Porozuměli jsme si i s velice omezeným slovníkem.

3. Školka

Když zrovna všichni kamarádi odjeli z města nebo naopak z vesnice a my jsme se potřebovali zabavit sami, stačil nám míč a zeď našeho domu, abychom mohli trhat rekordy v zásadní míčové hře zvané školka!

4. Hutututu

Vybíhat do "nepřátelského" hřiště, řvát hutututu a následně se rvát o to, koho nepustit na jeho území, vypadalo jako válka dementů, ale my jsme se náramně bavili!

5. Cukr, káva, limonáda...

Čaj, rum, bum! A štronzo, které následovalo poté! Nesměli jste se pohnout, jinak byste se museli vrátit zpátky na začátek.

6. Městečko Palermo

Aniž bychom věděli, kde se Palermo nachází a co jsou to mafiáni, zavírali jsme oči a v domnění, že známe Katányho, jsme ho zabíjeli prstem.

7. Pogy

Kdo nesbíral pogy, sbíral céčka nebo třeba hokejisty. Kapesné jsme přece museli chytře investovat a následně vyměnit!

8. Kent

Jediná karetní hra, u které jsme vydrželi sedět celé večery. Když přišli sousedé na návštěvu a rodiče se nás dětí potřebovali zbavit, stačilo vyložit karty na stůl!

Související články

Další články