Naše psychická i fyzická stránka jsou neoddělitelně propojené. Tohle je 7 věcí, kterými si zbytečně kazíme náladu.

1) Neustále na příjmu

Fakt, že máte mobil neustále na uchu a ani na obědovou pauzu ho neodložíte, má za následek neustálý stres, kterému jste vystaveni. Naučte se vypínat. Především svůj mobilní telefon!

2) Nedostatek přímé komunikace

Snažte se s lidmi více mluvit. Potkávejte se s nimi a vykašlete se na všechny chaty, mobily a Facebooky. Váš den i společenský život se rázem stanou mnohem zářivější.

3) Nedostatek samoty

Člověk je tvor společenský, a proto je pro něj partnerství nepostradatelnou součástí života. Faktem ale je, že samota je úplně stejně podstatná pro to, aby si odpočinul, načerpal energii a srovnal myšlenky. Najděte si čas jen sami pro sebe!

4) Málo spánku

O důležitosti a nenahraditelnosti spánku byly popsány už stohy papíru. Bohužel jej ale mnozí z nás stále podceňují a to pak vede k frustracím a depresím.

5) Nedostatek pohybu

Je vědecky prokázáno, že pokud se budeme věnovat fyzickým aktivitám třeba jen 3 dny v týdnu, snížíme pravděpodobnost deprese a špatné nálady až o 19 %. Nejlepším štítem proti negativnímu myšlení je obyčejná procházka.

6) Fotografování

Nic proti této bohulibé činnosti. Ale pokud jste se stali závislými na Instagramu nebo na fotografování stovek fotografií na svůj mobil, pravděpodobně si neužíváte skutečnou podstatu všech situací, které momentálně prožíváte. Žít život naplno znamená odnášet si z něj zážitky, ne digitální fotografie.

7) Způsob chůze

Ať už tomu věříme, nebo ne, způsob chůze velice znatelně ovlivňuje naši náladu. Pokud se sklesle ploužíte, máte svěšená ramena a vaše paže se pohybují jen málo, váš mozek dostává signál, že má být v útlumu.