Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

7 zázračných účinků medu, o kterých jste určitě nevěděli

Zdroj: profimedia.cz
Med je jedna z běžných součástí našeho jídelníčku a nejstarším sladidlem vůbec. Věděli jste ale například to, že je též afrodiziakem? Řecký lékař Askepiades kdysi pronesl, že med je příjemná pochutina vyjasňující mysl a prodlužující život. Podívejme se na pár blahodárných účinků tohoto tekutého zlata.

1. Med byl odpradávna opěvován jako afrodiziakum a elixír mládí. Proto medujte, co to jde.

2. Med se skládá z jedné čtvrtiny z vody, tudíž je méně kalorický než cukr. Pokud však nahrazujete cukr medem, je třeba si uvědomit, že med je hustší, a proto lžička medu váží víc než lžička cukru. A také si dávejte pozor u slazení teplých nápojů. Při teplotě 45-50 °C se ničí jeho účinné látky. Proto je lepší před přidáním medu do horkého čaje chvíli počkat.

3. Med obsahuje důležité vitaminy a minerály, například vitaminy A, C, D, K, E, vitaminy skupiny B, z minerálů pak vápník, draslík, fosfor, hořčík, sodík, křemík a železo. Jedná se vysloveně o vitamínovou bombu.

4. Med je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, a to díky schopnosti ničit bakterie. Je také účinnou prevencí nachlazení, angín, zánětů průdušek a horních cest dýchacích a rýmy. Takže pokud kašlete, dejte si raději teplý čaj s medem, nežli nějaké sirupy z lékárny.

5. Dále med pomáhá při nespavosti, nervovém vypětí, stresu, depresích a migrénách nervového původu. Nemůžete usnout? Namíchejte si drink v podobě teplého mléka, rumu a medu – spánek je zaručen.

6. Med čistí naše tělo od volných radikálů a zároveň ho detoxikuje. Je též oblíbenou součástí různých kosmetických přípravků.

7. A na závěr - med celkově uklidňuje a zlepšuje náladu.

Med je opravdu zlatý poklad, který je ale dostupný úplně všem. Využívejte jeho skvělé účinky, podpoříte tak nejen svůj zdravotní stav, ale též vaši krásu.

Související články

Další články