1. Med byl odpradávna opěvován jako afrodiziakum a elixír mládí. Proto medujte, co to jde.
  2. Med se skládá z jedné čtvrtiny z vody, tudíž je méně kalorický než cukr. Pokud však nahrazujete cukr medem, je třeba si uvědomit, že med je hustší, a proto lžička medu váží víc než lžička cukru. A také si dávejte pozor u slazení teplých nápojů. Při teplotě 45–50 °C se ničí jeho účinné látky. Proto je lepší před přidáním medu do horkého čaje chvíli počkat.
  3. Med obsahuje důležité vitaminy a minerály, například vitaminy A, C, D, K, E, vitaminy skupiny B, z minerálů pak vápník, draslík, fosfor, hořčík, sodík, křemík a železo. Jedná se vysloveně o vitamínovou­ bombu.
  4. Med je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, a to díky schopnosti ničit bakterie. Je také účinnou prevencí nachlazení, angín, zánětů průdušek a horních cest dýchacích a rýmy. Takže pokud kašlete, dejte si raději teplý čaj s medem, nežli nějaké sirupy z lékárny.
  5. Dále med pomáhá při nespavosti, nervovém vypětí, stresu, depresích a migrénách nervového původu. Nemůžete usnout? Namíchejte si drink v podobě teplého mléka, rumu a medu – spánek je zaručen.
  6. Med čistí naše tělo od volných radikálů a zároveň ho detoxikuje. Je též oblíbenou součástí různých kosmetických přípravků.
  7. A na závěr – med celkově uklidňuje a zlepšuje náladu.

Med je opravdu zlatý poklad, který je ale dostupný úplně všem. Využívejte jeho skvělé účinky, podpoříte tak nejen svůj zdravotní stav, ale též vaši krásu.