Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

7 zásadních faktů o nejžádanějším mládenci Harrym: Budete ho milovat ještě víc!

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Je mu třicet let a je tak oficiálně zralým mužem na ženění. Syn Lady Diany a zlobivé dítě modré krve je momentálně nejžádanějším mládencem na Zemi, a to nejen kvůli svým titulům a majetku.

Harry totiž drží poddaný lid ve víře, že má smysl mít ještě nějakou chvíli monarchii a po celý svůj obyčejný život jaksi spoluprožívat i život, radosti a starosti vrchnosti. Svobodný zrzek stále čeká na tu pravou a navíc je milován veřejností, která v něm vidí jeho matku Dianu.

Ne proto, že by jí byl podobný, od toho tu máme Williama. Ale proto, že po ní zdědil povahu a hlavně smysl pro dobré a odvážné skutky.

1. Princ Harry se nejmenuje Harry!

Ano, je to tak. Jeho královská Výsost princ se ve skutečnosti jmenuje Henry. Celým jménem Henry Charles Albert David. Když byl malý, říkali mu Harry jakožto měkčí oslovení od jména Henry. Jenže jemu tu zůstalo a vyrostl z něj celému světu známý princ Harry.

2. Má dvě pravá příjmení a k tomu jedno falešné!

Princ to má s těmi jmény a příjmeními takové celkově složité. Křestních jmen má hned několik a stejné to je s příjmeními. Jeho oficiální příjmení je Mountbatten-Windsor. Je to kombinace příjmení prince Philipa a královny Alžběty, která v roce 1960 rozhodla, že v tomto znění ho budou užívat všichni její potomci. Zároveň ale podle tradice mohl princ Harry v mládí využívat příjmení Wales, podle titulu svého otce. Takže v běžném životě se naše zlobivé princátko jmenuje princ Henry Mountbatten-Windsor. Ale pro svoji vojenskou kariéru stále používá Henry (Harry) Wales. Tak si vyberte.

3. Je hodně moc bohatý

V den 30. narozenin, na jeho účtu přibylo 350 milionů korun! Dědictví po jeho matce, princezně Dianě, které mu mělo být svěřeno právě v den jeho narozenin.

4. Opisoval u maturity

Skandál sem, skandál tam, Harry si z toho hlavu nedělá. Párkrát už ho donutila jeho přísná babička Alžběta II., aby se omluvil. Ale nad jeho skandálem, kdy opisoval u maturity, se zavřela voda. Harry je prostě víc na sporty než na učení.

5. Je pravý hrdina

Dlouhou dobu se snažil přemluvit rodinu a toužil po tom, aby mohl jet bojovat za svou zemi do války. Jakožto u čtvrtého přímého následníka trůnu byla Anglie zásadně proti. A nadšeni z toho údajně neměli být ani vojáci. Argumentovali, že přítomností člena královské rodiny se z jednotky, ve které bude, stane velký cíl. Harry si to nakonec ale vybojoval a v r. 2007-2008 odletěl na svoji první misi jako voják do Afghánistánu. Záhy byla jeho přítomnost prozrazena australskými novináři a musel misi opustit. Nakonec to zkusil ještě jednou a službu v letech 2012-2013 strávil u letecké jednotky celou.

6. Marihuana, alkohol, nacistická uniforma a rozjeté večírky

Je to zlobivec, díky čemuž je dlouhodobě nejoblíbenějším členem královské rodiny. Mezi jeho největší skandál patří ten, kdy se po pařbě v Las Vegas objevily jeho nahé fotografie. V roce 2005 zveřejnil britský bulvární deník The Sun fotografii, na které přišel na maturitní večírek oblečený v nacistické uniformě s hákovým křížem na rukávu. Sám se přiznal, že konzumoval alkohol dříve, než by podle zákona měl, a v roce 2002 přidal i přiznání se zkušenostmi s marihuanou.

7. Má dobré srdce

Pro charitu by byl Harry ochoten jít až na kraj světa. To doslova! A aby nezůstalo jen u řečí, opravdu to udělal. Vydal se na charitativní misi Walking With The Wounded na jižní pól! Během náročné cesty s ním putovala několikačlenná výprava, jejíž součástí byl i herec Alexander Skarsgard.

Tak si to pojďme shrnout. Je v nejlepších letech, bohatý, svobodný, krásný, nesobecký a je to princ. Chce někdo něco dodat?

Související články

Další články