Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

7 zajímavostí o filmu Kamarád do deště: Režisér měl problém se Simonou Krainovou

Zdroj: oficiální zdroj
+ Další 4 fotografie
zajímavosti
Pamatujete si na dnes již legendární film Kamarád do deště v hlavní roli s fešáky Sagvanem Tofim a Lukášem Vaculíkem? Oba se stali ve vteřině idoly dívčích srdcí. Komedie Jaroslava Soukupa se dočkala i pokračování s podtitulem Příběh z Brooklynu, to už však nebylo tak úspěšné. Věděli jste o filmu všechno?
  1. Scénář k filmu vznikl už v roce 1985, ale natáčení se muselo odložit, a to kvůli Lukáši Vaculíkovi, který měl o roli obrovský zájem. Ještě dříve totiž musel absolvovat vojenskou službu.
  2. Legendární hit Dávej, ber nazpívali oba představitelé hlavních rolí společně. Jenže producentům se nezdál zpěv Vaculíka, takže hit nakonec oficiálně nazpíval jen Sagvan Tofi.
  3. Tvůrci měli v plánu i třetí díl, ke kterému byl hotový scénář, ale nakonec zůstal u ledu kvůli smrti Karla Augusty. Soukup si totiž nedokázal představit třetí díl bez padoucha Kadlece.
  4. Režisér nutně potřeboval dívku (herečku), které by diváci opravdu uvěřili, že je luxusní prostitutka. Z agentury Czech models si vybral osm děvčat, ale všechny převálcovala Simona Krainová (47), která neměla žádné herecké zkušenosti.
  5. Krainová byla nakonec pro film předabována Ljubou Krbovou, protože měl režisér problém s jejím ostravským přízvukem. O předabování dlouho netušili ani skalní fanoušci filmu.
  6. Karel Augusta byl v době natáčení druhého dílu na přísné dietě, která zahrnovala pouze jednu láhev bílého vína denně! Sám režisér jej několikrát posílal si loknout, aby dostal výkon, jaký od herce požadoval.
  7. Filmová diskotéka Brooklyn, která dala podtitul druhému dílu, skutečně existuje, i když scény z ní se točily jinde. Jejími majiteli byli jednu dobu dokonce Lukáš se Sagvanem.

Související články

Další články