1. Taky vás vždycky vyděsila scéna, kdy poprvé slyšíte řvát T-Rexe? Jeho řev vznikl zmixováním pláče slůněte, řevu aligátora a tygra, to všechno okořeněné velrybím zpěvem.

2. Jurský park nás naučil, že když potkáme T-Rexe, nemáme se raději hýbat, protože ve chvíli, kdy si hrajeme na mrtvého brouka, nás tenhle obr nevidí. To je bohužel nesmysl, což prokázali vědci. Když nějakého T-Rexe potkáte, jasně, je to nepravděpodobné, buď se modlete, nebo zdrhejte.

3. Film byl natočen podle předlohy románu Michaela Crichtona, který byl už od dětství naprosto posedlý dinosaury.

4. Pamatujete si na divokou bouři, která park ochromila? Některé scény byly natáčeny během autentické bouře. Přes Havajské ostrovy, kde se natáčelo, se totiž přehnal hurikán, což se nakonec filmařům hodilo, ačkoli se tím natáčení protáhlo.

5. Hlavní role vědce Alana Granta byla původně nabídnuta Harrisonu Fordovi. Ten ale odmítl, protože si myslel, že to bude blbost. Ajaj, tady nám pak někdo pěkně litoval.

6. Víte, kolik Spielberg na filmu vydělal? Na to se posaďte. Bylo to 250 milionů dolarů! Hezké!

7. Agenti Michaela Crichtona nabídli předlohu šesti filmovým studiím, všichni po námětu skočili, ale poslední slovo měl sám autor, který si vybral Spielberga. Nechybělo málo a Jurský park mohl točit Tim Burton.