Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

7 zajímavostí, které jste možná nevěděli o Dobrodružství kriminalistiky

+ Další fotografie
seriál
Seriál Dobrodružství kriminalistiky mapuje historii kriminalistické vědy a na diváky působí zábavnou formou. Připravili jsme pro vás sedm zajímavostí, o kterých jste zřejmě neměli doposud ani tušení.

Oblíbený seriál Dobrodružství kriminalistiky, který se začal natáčet roku 1989, je pro diváky dodnes velmi zábavnou záležitostí. Vybrali jsme pro vás sedm zajímavostí o seriálu, o kterých jste zřejmě neměli ani tušení.

  1. Seriál je od režiséra Antonína Moskalyka. Ten měl na starosti například i známý seriál 30 případů Majora Zemana, kde se v hlavní roli objevil herec Vladimír Brabec.
  2. Ačkoli děj seriálu se odehrává v různých státech a ne jenom v Česku, celé natáčení probíhalo právě jen u nás.
  3. Pro Dagmar Neblechovou a Vlastu Fabiánovou se jednalo o poslední televizní roli.
  4. V seriálu se objevil sám tvůrce Moskalyk. Měli jsme možnost vidět ho ve třetím díle nazvaném Bertillonáž, kde měl menší roli podezřelého z vraždy lyonského továrníka.
  5. Každá řada měla úvod sestříhaný z jiných částí seriálu.
  6. Na seriálu spolupracovala i německá koprodukce a právě Němci měli požadavek, aby hudba popsala vraha v detailu.
  7. Tvůrci seriálu to vůbec neměli jednoduché. Jen pro první sérii s osmi díly museli zpracovat šedesát kilometrů filmového a sto třicet kilometrů zvukového materiálu. Konečná verze pak byla dvanáct kilometrů filmu.

Mohlo by vás zajímat

Další články