Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

7 velkých zvratů královské svatby: Zklamání ze zadečku Pippy i Beckhamovo zastínění ženicha

Královskou svatbu bedlivě sledoval celý svět.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 34 fotografií
Celý svět s očima na stopkách sledoval sobotní královskou svatbu a ve Velké Británii teprve dnes střízliví po bujarých oslavách. Princ Harry (33) si řekl své ano s krásnou Meghan Markle (36) po poledni na hradě Windsor na předměstí Londýna. Nebyli to však jen novomanželé, kteří přitahovali o víkendu největší pozornost. Přinášíme nejzásadnější poznatky z velkolepé veselky!
  • 1. Spojení aristokratického světa a černošské kultury

Sňatkem prince Harryho a Meghan Markle, z nichž se v sobotu stali vévoda a vévodkyně ze Sussexu, se spojili nejenom dva zamilovaní lidé, ale i dva naprosto rozdílné světy. Zatímco Harry je urozeného původu, z britského vladařského rodu, Meghan pochází z obyčejné americké rodiny, k tomu má maminku Afroameričanku. Je tak skvělou zprávou, že se o víkendu propojil aristokratický svět a černošská kultura.

  • 2. Minimalistické šaty jednoduchého střihu? Šok pro všechny

Ačkoliv to Meghan velice slušelo, nebývalo na královských svatbách zvykem, že nevěsty vynášely tak jednoduché šaty. Velice jednoduše střižená róba Meghan z dílny Clare Waight Keller, britské návrhářky francouzského módního domu Givenchy, tak mnohé zaskočila. A to přesto, že stála rovných 6 milionů korun.

  • 3. Zřejmě poslední vystoupení prince Philipa

Ačkoliv se princ Philip jevil ve velmi dobré kondici, zřejmě to bylo naposledy, kdy veřejně vystoupil. Už před několika měsíci se totiž nechal slyšet, že se vzdává královských povinností a bude jenom odpočívat.

  • 4. Pippa už neplatí za kočičku, ale nevýraznou starou mladou

Snad největším šokem byla vizáž Pippy Middleton, která na svatbě své sestry Kate a prince Williama v roce 2011 všechny zaujala svým ukázkovým zadečkem. Jenomže Pippa je těhotná a pohádkové pozadí dávno vypadá jinak. V brčálovitě zelených šatech navíc působila jako zapšklá paní, jež doma chová minimálně deset koček.

  • 5. Rozruch kolem proslovu kněze Michaela Curryho

Pořádně pobavil také baptistický kněz Michael Curry, který svatební projev četl z iPadu. Vnesl do přísnými pravidly svázaných královských obřadů, k nimž se neřadí pouze svatba, ducha americké nevázanosti. Řada členů královské rodiny jen nevěřícně zírala, ale jinak se Curryho vystoupení setkalo s velkými pochvalami.

  • 6. Žádní politici kvůli Donaldu Trumpovi

Na veselce se na rozdíl od svatby v roce 2011 neobjevil jediný politik. Zasadila se o to Meghan Markle, která už dlouho dopředu bojkotovala účast kontroverzního amerického prezidenta Donalda Trumpa. Aby si to s ním Britové nerozházeli, bylo rozhodnuto, že na svatbu nebude z politické scény pozván vůbec nikdo.

  • 7. Označení švihák svatby vyfoukl ženichovi David Beckham

Kdo čekal, že největším švihákem sobotní veselky bude vyhlášen ženich princ Harry, šeredně se mýlil. Z mužského osazenstva nejvíc bodoval jednoznačně David Beckham, který je ostatně považován za jednoho z nejpohlednějších Britů obecně.

Související články

Další články