Přemýšleli jste někdy nad tím, co vše před oltářem slibujete? A teď ruku na srdce, je realita opravdu taková? Vypadá to, že sliby pro nás v poslední době nic neznamenají, jinak bychom nemohli dělat některé činnosti, kterými tyto sliby popíráme a kterými si ničíme manželství.

Možná si to sami ani neuvědomujete, ale manželství si často ničíte i nevědomky. Ptáte se čím? Může za to těchto 7 věcí.

1. Nepleťte si manžela s dítětem

Asi každá z nás se občas k mužům chováme, jako by to byli malé děti. Říkáme jim, co mají dělat a jak to mají dělat, a přitom si neuvědomujeme, že to ničí jejich nervy i jejich sebevědomí.

2. Neustále se navzájem podceňujeme

Manželé se už dávno nepodporují a nedodávají si pocit sebevědomí, naopak neustále se shazují a podceňují. Pak se není čemu divit, že až polovina těchto svazků končí u soudu.

3. Hádky se staly sportem

Vzpomenete si, kdy jste se s partnerem pohádala kvůli důležité věci? Z hádek se stal skutečně jen sport, kterým se uvolňujeme a dodáváme vášeň do vztahu. Navíc většina těchto hádek je kvůli opravdovým blbostem.

4. Svoboda už neexistuje

Přestože jsme ve svazku, měli bychom si ponechat i část svobody a vlastních koníčků. Proto se nevztekejte, když jde partner do hospody a tráví čas s přáteli, vždyť o nic nejde!

5. Ženy by mohly urážlivost snad vyučovat

Jedna z nejhorších ženských vlastností je urážlivost. Už nejsme přístupné a není možné, aby nám muž něco řekl. Sama asi uznáte, že se dost často urážíme opravdu zbytečně, jenže myslíte, že to ještě někoho baví?

6. Chrápání

Chrápání zničilo už nejeden vztah, ovšem myslíte si, že za to dotyčný opravdu může? Co takhle neřešit takové blbosti a radši tomu chrápajícímu chudákovi pomoct?

7. Srovnávání je opravdovým zabijákem

Srovnávat se s ostatními páry je snad trendem dnešní doby. Tamti to mají takhle a my ne, oni se mají lépe než my a věty podobného typu opravdu nikoho nepovzbudí…