Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

7 věcí, které vás překvapí na filmu Letec s Leonardem DiCapriem: Režisér mučil jednu z hrdinek!

Film můžete sledovat dnes od 20.30 na programu ČT Art.
Zdroj: archiv distributora

1 – Režisér Martin Scorsese se snažil, aby každý rok, ve kterém se film odehrává, vypadal přesně tak, jak v té době vypadaly filmy

V postprodukci se tedy upravovala barva snímků, aby připomínala staré filmové cívky. Jak postupně stárne postava Howarda Hughese, je patrnější, jak je film čím dál tím barevnější.

2 – Martin Scorsese trochu mučil Cate Blanchett

Přinutil ji totiž, aby se podívala na všech 15 filmů, ve kterých vystupuje Katherine Hepburn, kterou ve filmu hraje, a naučila se její pohyby a dikci. Cate Blanchett to ale vzala opravdu vážně a učila se i hrát golf a tenis, protože to byly oblíbené sporty Katherine Hepburn. Také si dávala studené sprchy, protože je měla Katherine ráda. Cate Blanchett také za svou roli nakonec dostala Oscara, prvního v historii za ztvárnění nějaké existující herečky.

3 – Martin Scorsese dal do filmu své peníze

Jelikož o něco překročil rozpočet od studia, rozhodl se režisér Martin Scorsese dát do filmu svých vlastních 500 tisíc dolarů, aby mohl film dokončit bez kompromisů. Což se vyplatilo, protože šlo o jeho první film, který vydělal v kinech více než 100 milionů dolarů.

4 – Leonardo DiCaprio se na roli také poctivě připravoval

Jelikož Howard Hughes trpěl nemocí zvanou OCD, tedy obsedantně kompulzivní poruchou, Leonardo DiCaprio trávil dlouhý čas s pacientem Edwardem se stejnou nemocí. Snažil se od něj naučit prvky chování.

5 – Mnoho herců a tvůrců se snažilo příběh Howarda Hughese zfilmovat, dokonce i Miloš Forman

Než se do látky pustil Martin Scorsese a Leonardo DiCaprio, bylo mnoho pokusů zfilmovat životní příběh této legendy. V 80. letech ho měl hrát Warren Beatty, v roce 1993 se zase mluvilo o verzi s Johnem Malkovichem, pozůstalí Hughese chtěli natočit film o svém předkovi s Johnnym Deppem. V roce 2000 měl dokonce film natáčet Miloš Forman s Edwardem Nortonem v hlavní roli.

6 – Kate Beckinsale musela ztloustnout

Aby mohla většinu času velmi hubená herečka Kate Beckinsale hrát roli Avy Gardner, musela kvůli natáčení ztloustnout o 9 kilogramů. Ne že by to na ní bylo zvlášť poznat. Spíše vypadala krásněji než obvykle! Tuto roli měla mimochodem původně hrát Gwyneth Paltrow a Kate Beckinsale ji nahrazovala na poslední chvíli.

7 – Původně film Michaela Manna

Letce měl původně režírovat Michael Mann, ale jelikož natáčel hned za sebou dva filmy podle skutečné události – Insider a Ali – rozhodl se scénář přenechat Martinovi Scorsesemu. Leonardo DiCaprio mu také děkoval při své děkovné řeči, když dostal Zlatý glóbus.

Související články

Další články