Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

7 věcí, které při plné luně rozhodně nedělat! Poúplňkové hodiny jsou nejrizikovější

Zdroj: pixabay.com
Období úplňku, který vrcholil dnes v hluboké noci, ovlivňuje nejen naši psychiku, ale dny a životy celkově. Je dobré se některých aktivit, kdy Měsíc dorůstá, vyvarovat, jinak byste si mohli zadělat na velké problémy! Co s přibývající lunou rozhodně nedělat a jaké věci odložit na ten správný čas?

Již odnepaměti lidé věděli, že jednotlivé fáze Měsíce ovlivňují nejen počasí, ale také je samotné, jejich náladu i zdraví. Čeho se tedy při období úplňku vyvarovat, abyste si neuškodili? Máme pro vás několik tipů, které vám v tom pomohou.

1) ŽÁDNÉ OPERACE

Nikdy si v den úplňku neplánujte žádné důležité chirurgické zákroky. Za předpokladu, že vám to zdravotní stav nedovolí, tak pochopitelně do nemocničního zařízení musíte, ale zkuste si zařídit, aby případná operace neprobíhala přesně v čase úplňku.

2) DEPRESE

Že je člověk během úplňku nervóznější, to je známá věc, proto se hoďte do klidu. Pusťte si nějaký dobrý film a relaxujte. Důležité je se nestresovat. Pokud vám to pomůže, zažeňte období klidně i kvalitní hořkou čokoládou.

3) NESTŘÍHEJTE KYTKY

Pokud vás během úplňku přepadne chtíč zastřihnout květiny, nedělejte to, mohly by vám totiž umřít. Lepší bude, pokud je jen budete zalévat. Jakmile bude luna ubývat, klidně se můžete vrhnout do zastříhávání i keřů.

4) BYLINY

Ano, říká se, že během úplňku máte sbírat byliny a následně popíjet jejich odvar v podobě čaje. Ovšem to se týká jen, pokud máte nějaké problémy a zda bylinku opravdu znáte. Pokud se v bylinách vůbec nevyznáte, raději je nesbírejte. Mohly by totiž nadělat víc škody než užitku a to určitě nechcete.

5) NEPONOCUJTE

Snažte se chodit spát včas tak, abyste byli druhý den čilí. Úplněk všechno umocňuje, takže pokud půjdete spát později, než jste zvyklí, věřte, že se budete cítit následující den, jako byste nespali věčnost.

6) SMLOUVY A PODPISY

Za úplňku rozhodně nikdy nepodepisujte žádnou smlouvu. Říká se, že naše mysl je během tohoto náročného období celkem mimo, takže by se vám mohlo stát, že si nepřečtete důležitou informaci a problém by byl hned! Pokud musíte zařídit nějaké papírování, počkejte po úplňku.

7) TUČNÁ JÍDLA

Snažte se omezit tučná a nezdravá jídla a raději je nahraďte něčím zdravým. Při úplňku se totiž mnohem více zadržuje voda a další látky, takže můžete raz dva ztloustnout.

Související články

Další články