1. Láska k fotbalu

Když se ve Skotsku sejde na jednom hřišti Celtic Glasgow a Glasgow Rangers, míní se blázniví Skotové v sukních pozabíjet.

A stejnou vášeň k fotbalu sdílí i Brazilci, kteří nám to nedávno nejednou dokázali na MS.

2. Tanec

Hudba ve Skotsku je tradičně spjata se starou gaelskou kulturou a skotské dudy jsou všeobecně známým hudebním nástrojem. K tradiční skotské hudbě patří také tradiční skotský tanec, na kterém si obyvatelé dost zakládají.

Brazílie a salsa, tanec, na který se jedou ročně podívat miliony turistů do Ria de Janeira, které je proslulé svým slavným karnevalem.

Každá země sice volí jiný druh tance, ale že ho obě milují a s ním i hudbu, která k němu neodmyslitelně patří, není pochyb!

3. Zvláštní jídlo

K typickým skotským jídlům patří haggis, který je i skotským národním jídlem. Určitě to bude delikatesa, jelikož se jedná o pokrm, který se připravuje z ovčích vnitřností, tuku, cibule, ovesných vloček a koření. Směs těchto ingrediencí se vaří v ovčím žaludku. Hotový haggis se podává s brambory či tuřínem.

Dobrou chuť!

Brazilským národním pokrmem je feijoáda, je připravovaná z drobných černých fazolí a několika druhů masa a podává se s opraženou maniokovou moukou a rýží.

4. Nestvůry

Lochneská nestvůra patří neodmyslitelně ke Skotsku. Je to záhadný živočich, který se údajně vyskytuje ve skotském jezeře Loch Ness, a jedná se o jeden z nejčastěji zkoumaných druhů záhadných tvorů. A měla by vypadat nějak takhle.

Mnozí se domnívají, že Lochnesská příšera je ve skutečnosti přežívající plesiosaurus.

Brazilci oproti tomu mají Čupakabru. Jedná se opět o legendární zvíře, jehož popis od svědků, již jej někde zahlédli, není ani zdaleka vždy stejný. Podle prvních svědků z Portorika to má být malý, štíhlý, chlupatý humanoid, který se kromě masa a krve živí také banány. Jiní viděli těžkopádné lysé zvíře velikosti malého medvěda s řadou ostnů sahajících od krku až po ocas, nebo naopak lehké zvíře pohybující se po zadních končetinách jako klokan. V tom aby se někdo vyznal!

5. Hlavou obou zemí je žena

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a vládne mu královna Alžběta II.

Brazílii vede Dilma Rousseff, a to od 1. 1. 2011, kdy proběhla její inaugurace do úřadu prezidentky Brazílie. Stala se tak první ženou v této pozici.

6. Ballantine’s Bra­sil

Ballantine’s Brasil je lihovina vyrobená ze skotské whisky zrající ve vybraných sudech s bohatou příměsí kůry z brazilských limetek. Směs spolu na chvíli odpočívá, zraje.

7. Fritování

Skotové fritují naprosto všechno, jednou z oblíbených domácích pochoutek je například fritovaná tyčinka Mars!

Brazilci se naštěstí drží jen kuřete, ale fritují ho se stejnou vášní jako Skotové své sladkosti.