Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

7 věcí, které jste o filmu Doktor od jezera hrochů možná netušili

Cestující v letadle si zahrála zpěvačka Hana Křížková.
+ Další 2 fotografie
Komedii Doktor od jezera hrochů režíroval Zdeněk Troška (64) a na filmu je to znát. Humor pro něj typický pobaví nejednoho diváka. Ústřední postavu si zahrál Jaroslav Šmíd (†47), který už bohužel není mezi námi. Jeho výkon byl ale zapamatováníhodný, a tak si film připomeneme. Přinášíme vám sedm věcí, které jste o filmu určitě netušili.

Ve filmu Doktor od jezera hrochů je ústřední postavou Jaroslav Šmíd, který před necelým rokem podlehl v nemocnici silnému zápalu plic. Díky němu si ale komedii zapamatovalo velké množství spokojených diváků. Natáčení doprovázela spousta kuriózních situací a my vám teď prozradíme sedm zajímavostí, které jste o filmu pravděpodobně nevěděli.

1) Na konci filmu vidíme Čeňka Dobeše (Jaroslav Šmíd), jak je na louce s přítelkyní a kouká do dáli na vedlejší vesničku. Ta vesnička se shodou okolností jmenuje Hoštice u Volyně, kde se natáčela filmová trilogie Slunce, seno…, kterou má na svědomí také Zdeněk Troška.

2) Komedie měla velký úspěch. Jen za první víkend promítání vydělala 6,7 milionu korun. Promítacích týdnů ale bylo třináct. Za tu dobu se celkový výdělek vyšplhal na 33,6 milionu.

3) Jakmile si poslechnete ústřední písničku k filmu, už ji z hlavy nevyženete. Napsali ji Petr Kolář (50) a Viktor Dyk.

4) Film byl vytvořen za poměrně krátkou dobu, a to pouze za 40 dní. Vzhledem k tematice snímku se natáčelo dva týdny v Keni ve vesnici Itibo a městečku Kakamega.

5) I herci musí jíst. Při natáčení štáb neobskakovala cateringová firma, jak by se očekávalo, ale vařila jim místní kuchařka.

6) Některé záběry byly pořízeny přímo v pralese, kde žije mnoho jedovatých hadů. I proto museli herci nosit holínky.

7) Malou roli ve filmu si zahrála i zpěvačka Hana Křížková. Zahrála si cestující v letadle.

Mohlo by vás zajímat

Další články