Ve filmu Doktor od jezera hrochů je ústřední postavou Jaroslav Šmíd, který před necelým rokem podlehl v nemocnici silnému zápalu plic. Díky němu si ale komedii zapamatovalo velké množství spokojených diváků. Natáčení doprovázela spousta kuriózních situací a my vám teď prozradíme sedm zajímavostí, které jste o filmu pravděpodobně nevěděli.

1) Na konci filmu vidíme Čeňka Dobeše (Jaroslav Šmíd), jak je na louce s přítelkyní a kouká do dáli na vedlejší vesničku. Ta vesnička se shodou okolností jmenuje Hoštice u Volyně, kde se natáčela filmová trilogie Slunce, seno…, kterou má na svědomí také Zdeněk Troška.

2) Komedie měla velký úspěch. Jen za první víkend promítání vydělala 6,7 milionu korun. Promítacích týdnů ale bylo třináct. Za tu dobu se celkový výdělek vyšplhal na 33,6 milionu.

3) Jakmile si poslechnete ústřední písničku k filmu, už ji z hlavy nevyženete. Napsali ji Petr Kolář (50) a Viktor Dyk.

4) Film byl vytvořen za poměrně krátkou dobu, a to pouze za 40 dní. Vzhledem k tematice snímku se natáčelo dva týdny v Keni ve vesnici Itibo a městečku Kakamega.

5) I herci musí jíst. Při natáčení štáb neobskakovala cateringová firma, jak by se očekávalo, ale vařila jim místní kuchařka.

6) Některé záběry byly pořízeny přímo v pralese, kde žije mnoho jedovatých hadů. I proto museli herci nosit holínky.

7) Malou roli ve filmu si zahrála i zpěvačka Hana Křížková. Zahrála si cestující v letadle.