Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

7 věcí, které J. K. Rowling v knihách o Harrym Potterovi neprozradila! Víte, jak dopadl Neville či profesorka McGonagallová?

7 věcí, které J. K. Rowling v knihách o Harrym Potterovi neprozradila! Víte, jak dopadl Neville či profesorka McGonagallová?
Zdroj: facebook.com
Sedmidílná knižní sága o Harrym Potterovi se stala celosvětovým fenoménem. Přesto ale existují věci, které unikají i těm nejzarytějším fanouškům. Následujících 7 faktů se totiž britské spisovatelce do knih už nevešlo a prozradila je jen v rozhovorech do tisku.

1. Dvojčata Weasleyova byla od sebe jen dvakrát v celém životě. Poprvé, když George utrpěl zranění na uchu, a podruhé, když Fred zemřel.

2. Mozkomorové byli metaforou pro depresi, se kterou J. K. Rowling bojovala v mládí.

3. Harryho oblíbený učitel obrany proti černé magii Remus Lupin byl vlkodlakem a britská spisovatelka viděla v jeho "nemoci" paralelu s HIV pozitivními lidmi. Ti prý zažívají podobné problémy z hlediska vnímání veřejností.

4. Profesorka McGonagallová byla skvělou hráčkou famfrpálu. V posledním roce ale utrpěla zranění a byla nucena ukončit kariéru.

5. Voldemort alias Tom Riddle zemřel ve věku 71 let. Kdyby se nevydal na cestu černé magie, mohl prožít i delší život

6. Fred a George Weasleyovi házeli v první knize sněhové koule přímo na Voldemortův obličej Ten byl ale v té chvíli skrytý pod turbanem profesora Quirrella.

7. Neville Longbottom a Luna Lovegood neskončili spolu. Ačkoliv zdánlivě tvořili dokonalý pár, tak se Neville nakonec stal učitelem bylinkářství v Bradavicích a oženil se s Hannah Abbot, která navštěvovala ve stejném ročníku Mrzimor. Luna skončí s Rolfem Scamanderem, jehož dědeček byl autorem knihy Fantastická zvířata a kde je najít.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy