Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

7 typů lidí, na které se ve svém životě raději nikdy nespoléhejte!

Joo, parta přátel je moc fajn věc, ale když jde do tuhého…
Zdroj: achiv

Známých má člověk ve svém životě celou řadu. Ale skutečných přátel, za které by případně mohl dát ruku do ohně, má jen hrstku. Vlastně možná by je spočítal na prstech jedné ruky. Jsou totiž přibližně dva, přičemž jedním z nich jsme my sami. A vzhledem k téhle neslavné bilanci by si člověk měl dávat opravdu pozor na to, na koho se ve svém životě spolehne. Tohle je 7 skupin lidí, na které byste si během svých „černých dnů“ měli dát pozor především.

1) Slibotechny

Když se s nimi seznámíte, pravděpodobně si je hned zamilujete. Jsou výřeční, naoko ochotní, vypadají, že by se pro druhé rozkrájeli. Ale až po nějaké době rozklíčujete onen smutný fakt, že jsou to jen mluvky a baron Prášil by se od nich mohl učit. Samozřejmě vám naslibují hory doly, ale skutek utek. A abyste se z těch pořekadel nezamotali, raději se jim prostě rovnou vyhněte obloukem.

2) Obdivovatelé

Lidé, kteří nás nekriticky zbožňují a obdivují, jsou velice zásadním elementem v našem životě, protože nám dodávají sebevědomí a přihřívají naše ego jako polívčičku. Jenže pokud jsme s nimi dosud nenavázali hlubší partnerský vztah, je jasné, že nám naše intuice radí zařadit zpátečku. Od těchhle lidí nic nechtějte, vždycky to budou dělat zištně jen proto, aby se vám hlouběji vetřeli do přízně.

3) Ex

Pokud jde o vaše bývalé milence, odškrtněte si je rovnou lihovou fixou. Samozřejmě mezi vámi kdysi bývalo silné pouto. Ale chtít, aby vám neustále byli nápomocni pro život, a vysávat je jen proto, že vás možná stále ještě milují, je nejen neetické, nemorální, hnusné a vypočítavé, ale zároveň je to pěkně vošajstlich. Protože v životě vždycky platí „něco za něco“… A vy už jste z toho chtěli být dávno venku, no ne?

4) Rodiče

Je skvělé spoléhat se celý život na mamku s taťkou. Přece jen oni jsou ti, kteří nás na světě nejvíc milují, znají všechny naše chyby a prohřešky, všechno nám odpustí a když je nejhůř, vždycky nám uvaří čaj, pohladí nás po vlasech a uloží do postele… (tedy samozřejmě v ideálním případě). Jenže žít s pocitem, že stačí zatahat za podolek pokaždé, když se ženeme do průšvihu, je prostě jeden velký omyl, který vás dřív nebo později doběhne.

5) Kolegové

V pracovním kolektivu trávíme moře času. Vlastně mnohdy ještě mnohem víc než s vlastní rodinou. Jenže ať už si to uvědomujeme nebo ne, i sebepřátelštější pracovní kolektiv je pořád konkurenční prostředí. A nechtějte vědět, co na vás vytáhne vaše kolegyně tehdy, kdy se na večírku opije se šéfem…

6) Domácí mazlíčci

Věřte tomu nebo ne, váš pes vás pravděpodobně nade vše miluje. S vaší kočkou je to už diskutabilnější, ale budiž. Každopádně spoléhat se jen na to, že když vám bude nejhůř, zašeptáte svou tklivou mantru do zvířecí podsady a bude vám hej, je také jeden velký nesmysl. I kdyby stokrát chtěli, neporadí vám tak, abyste si to vzali dostatečně k srdci.

7) Psycholog

Žijeme v rychlém a zmateném světě plném depresí a bludů. Proto není výjimkou, že své osudy svěřujeme do péče svým psychologům, psychoterapeutům a duchovním koučům všeho druhu. Jenže jestliže máte pocit, že váš psycholog je ten, který to s vámi myslí nejlépe a všechno, kam vás navede, je cesta zenu, jste na omylu. On vás vede jen tudy, kudy chcete sami jít. A navíc tímhle způsobem vede pravděpodobně ještě další desítky lidí.

Naše rada zní prostě. Spoléhejte se jen sami na sebe, případně na vašeho nejvíc nejlepšího kámoše, který s vámi přežil i vaši nejhorší možnou náladu, dva rozchody, bezpočet kocovin i útrapný boj se sebou samými… a přes to všechno má vždycky chuť jít s vámi na pivo a poslouchat vaše nesmyslné řeči…

Související články

Další články