Pracovat v kanceláři je očistec, tortura a peklo na zemi.

Kdo to nezažil, nikdy nepochopí, kolik nástrah a nebezpečí musí každý den překonávat nešťastníci, kteří denně na 8‒12 hodin usedají za kancelářský stůl, hrbí záda a čučí do monitoru před sebou.

Tohle je 7 tragédií, které dobře znají všechny kancelářské krysy.

1) V kuchyňce došlo kafe a vy jste to zjistili

Jedna z mála věcí, která se dá v kanclu dělat, je pít kafe. Jenže na dně oprýskané dózy zbyla už jen jedna malinkatá lžička, která sotva vystačí na váš šálek. Řešíte filozofickou otázku – zalít/nezalít… Když si kafe zalijete, bude to jen slabá břečka, a navíc budete za sobce, za toho, který kafe dopil a nezeptal se, jestli si náhodou někdo nedá. Když si ho neuděláte, nedostanete ani minimální denní dávku kofeinu a stejně tím nikomu neprospějete… Budete tedy muset poprosit sekretářku, ať objedná nové, nebo dojít do sámošky pro nové. Strašné!

2) Nekouříte

Být nekuřákem v kancelářském prostředí je doslova prokletí. Všechny novinky, drby, pozvání na narozeniny a další zásadní události se totiž mezi kolegy řeší zásadně během „rauchpauzy“. Kuřáci také mají mnohem víc přestávek a podnětů k diskuzím. Pokud nekouříte, jste pravděpodobně outsider.

3) Někoho jste potkali a máte rande

Život v kanceláři je horší než pavlač. Víte o sobě i to, co nechcete. Vaše kolegyně si kouše nehty a plive je kolem sebe? Váš kolega je ještě panic? Vaše sekretářka se spustila se šéfem? Všechno máte z první ruky. Bohužel to samé platí i o vás. Takže když do práce z ničeho nic přijdete v upnutých šatech, přestože jste džínová královna, a před odchodem se začnete pudrovat u zrcadla, všem je jasné, že máte rande a ráno na vás čeká palba otázek typu „Tak co, dala jsi mu?“.

4) Musíte vyzkoušet všechno, co kolegové

Určitě znáte ty vlny diet, půstů, nové kosmetiky, oblíbených seriálů a dalších záležitostí, které se po kanclu šíří v cyklech. Jeden s něčím přijde, přidá se další a vy ani nevíte, jak se to stalo, ale už 2 měsíce jste na veganské stravě, protože to prostě rozjely holky z kanclu. Fakt, že mají všechny ženy z jednoho patra společně načasovanou menstruaci, už snad nikoho ani nepřekvapí.

5) Nováčkův křest ohněm

Přijít do rozjetého kolektivu a přebrat místo po někom, kdo byl jen pár dní předtím „odejit“, není žádný med. Kolektiv se sice tváří jako přátelský a váš nový šéf říkal, že jsou to všechno prima lidé, vy ten pocit nesdílíte. A prvních pár týdnů si oprávněně připadáte jako žák první třídy, který nastoupil do školy až v listopadu, protože měl plané neštovice. Váš status se zlepší až v momentě, kdy kolektiv pohltí dalšího nováčka.

6) Trávíte s lidmi z práce čas i mimo kancelář

Kategorická chyba! Pokud se v pátek v noci opijete se svými kolegy a se šéfem, ráno si nic nepamatujete a celý víkend strávíte s hadrem na hlavě, pondělní porada pro vás nebude úplný med. Pamatujte si, že všechno, co se dělo, může být použito proti vám. I když se samozřejmě všichni tváří jako profíci, kteří oddělují svůj osobní a profesní život. Zdání klame!

7) Drobky v klávesnici

Bez komentáře.