Zamyslete se nad tím, kdy jste naposledy přišli z práce plni radosti z toho, jak se vám všechno povedlo a jak vás den bavil.

Většinou domů přicházíme unavení a znudění. Jediné světlejší momenty probleskují v průběhu víkendu. Ale je tohle správně?

Vezměte si k srdci těchto 7 rad a otočte svým životem směrem k tomu, aby vás bavil a naplňoval!

1) Soustřeďte se jen na jednu jedinou věc. Pokud potřebujete napsat pracovní e-mail, zavřete Facebook a vypusťte další rušivé elementy. Uvědomte si, že v daný moment je důležitá jen jedna věc. Takhle postupujte celý den a odškrtávejte jednotlivosti. Budete mít radost sami ze sebe a ušetříte víc volného času!

2) Úkoly si dávejte i mimo práci. Zkuste si například naplánovat, jakou věc uděláte tenhle měsíc pro to, aby vám bylo lépe s partnerem, nebo jaká jedna věc denně zlepší vaše zdraví.

3) Pamatujte na to, že úspěch plodí úspěch. Pokud se vám podaří jedna věc, přijde vlna dalších úspěchů. Takhle to prostě je.

4) Říká se, že člověk by měl do své čtyřicítky poznat, co vyhovuje jeho tělu v oblasti stravy, odpočinku, relaxace, cvičení a tak dále. Pokud už vám čtyřicítka odbila, zamyslete se nad tím, a pokud máte ještě daleko, vězte, že čím dřív na to přijdete, tím delší a kvalitnější život vás nejspíš čeká.

5) Pokud v sobě cítíte vášeň pro sport, hudbu, výtvarné umění nebo cokoliv dalšího, nenechte ji usnout, ale rozvíjejte ji! To, co vás naplňuje a baví, není jen vaším koníčkem, ale v konečném důsledku i smyslem vašeho života.

6) Odměňujte se a dělejte si drobné radosti. Zvládli jste další pracovní týden nebo trénink v posilovně? Odměňte se květinou, malým dárkem nebo zmrzlinovým pohárem. Budete šťastnější a motivovanější!

7) Neodkládejte nepříjemné věci na později. Vždycky se raději „hecněte“ a vyřešte všechno hned. Vyhnete se odsouvání problémů a dni, kdy vám všechno stejně spadne na hlavu.