Svatba. Říká se, že by to měl být jeden z nejhezčích dnů vašeho života. Samozřejmě společně s narozením dětí.

Onomu důležitému dnu často předcházejí velké přípravy. Každá nevěsta doufá, že vyjde počasí, vybírají se dokonalé šaty, boty, účes a dlouho před tím, než to vypukne, se chodí na zkoušky líčení. Prostě celé měsíce se podřídí tomu, aby den D stál za to. Nemálo utrpí i rodinný rozpočet.

Když se tohle všechno povede, je to perfektní. Často bohužel na onen svatební den zůstanou jen hořké vzpomínky a několik zaprášených fotografií.

Přiznejme si, že jsme generace, která zakládá více než jednu rodinu za život a jen málo vyvolených z nás nezažije nikdy rozvod na vlastní kůži. Vzniká ale nový trend, stejně jako se lidem chce čím dál méně do svatby, tak se už ne všichni rozvádějí, ačkoliv spolu dlouhodobě nežijí. Příkladem je Leoš Mareš (38), žijící dlouhodobě bez své ženy Moniky Marešové. Paradoxně se nerozvedla ani Leošova bývalá partnerka Petra Faltýnová (36), která si vzala za manžela podnikatele Simona Štekla.

Vybrali jsme sedm velkých svateb, které ostře sledovala veřejnost, a přitom dnes už jsou tyto fotografie dávnou minulostí a lidé na nich si žijí své oddělené životy.