Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

7 skvělých akcí, které tenhle týden v Praze rozhodně nesmíte minout!

Tak už jste si vybrala, kam vezmete kámošky?
Zdroj: archiv
V Praze se pořád něco děje! Pokud nevíte, kam dřív vyrazit, profiltrovali jsme pro vás ty nejlepší akce z následujícího týdne, které byste rozhodně měli vzít v potaz!

Neseďte doma a vyrazte na jednu z těchhle skvělých pražských akcí!

Určitě nebudete litovat.

My sami nevíme, kam tenhle týden dřív skočit.

1. Pochod proti Alzheimerově chorobě

Právě dnes večer od 18:00 do 21:00 hodin se můžete zapojit do interaktivního pochodu Stromovkou, který bude zakončený v Planetáriu na filmové projekci Noční obloha 8K. V průběhu pochodu na vás čekají zajímavé úkoly na procvičení smyslů i celého těla. Posláním pochodu je osvěta v oblasti prevence Alzheimerovy choroby, která se týká každého z nás.

2. Unique Fashion Week

Celý týden bude v Praze rozhodně ve znamení módy. Sedm dní plných přehlídek a návrhářské inspirace na vás čeká v rámci pátého ročníku Unique Fashion Week. Zahraniční návrháři a značky i tuzemské špičky, jako je Beata Rajská, Klára Nademlýnská, vám poradí s trendy na nadcházející období. Díky tradiční soutěži Black card se ale také budete moci seznámit s jedinečnou tvorbou mladých návrhářů.

3. Festival ilustrace

Druhý ročník festivalu ilustrace Lustr proběhne poslední zářijový víkend tohoto roku v prostorách vybydleného paláce v Cihelné ulici 4 na Malé Straně v Praze. Třídenní festival s rozsáhlou výstavou představí to nejlepší z české a slovenské autorské ilustrace. K vidění budou díla známých ilustrátorů i méně známých mladých ilustrátorů z Česka a Slovenska.

4. Prohlídka nejošklivější architektury

Pokud se chcete něco dozvědět o takzvané ošklivé architektuře, podpořené navíc komentářem a videoprojekcí Vladimíra 518, určitě si v úterý 22. nenechte ujít prohlídku Nové scény Národního divadla, kterou má na svědomí diskutovaný architekt Karel Prager. Vstupné je zdarma. Setkání před prohlídkou proběhne na piazzetě Národního divadla v 16:45.

5. Nejromantič­tější místa Prahy

Pokud si chcete projít ta nejromantičtější místa Prahy a zároveň si poslechnout pikantnosti ze života českých panovníků, jejich manželek a milenek, rozhodně si jako zpestření tenhle týden vyberte středeční komentovanou prohlídku s poetickým názvem Lásky a vrásky českých králů. Sraz je před vchodem do Královské zahrady přesně v 18:00.

6. Festival středomořských chutí a vůní

Chcete si vychutnat všechna potěšení středomořské kuchyně na jednom místě? Vyrazte od 24. do 27. září na Náměstí Republiky! Ochutnáte tu speciality Itálie, Francie, Španělska, Řecka, Libanonu a také Portugalska. Celkem 23 vystavovatelů různého zaměření vám nabídne pokrmy, na kterých si budete moct pochutnat přímo na místě, spolu s produkty a recepty, které si můžete odnést s sebou domů.

7. Filmová premiéra

Ve čtvrtek 24. se do kin konečně dostane dlouho očekávaný dokumentární snímek vyprávějící o Filipu Topolovi, skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci. Celým filmem prostupují písně, které sám Filip Topol označoval za formu svých deníků, a jeho povídky, doplněné postřehy a vzpomínkami jeho životních souputníků a přátel. A rozhodně stojí za to!

Související články

Další články