Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

7 signálů, podle kterých poznáte, že vaše tělo potřebuje pomoc!

Zdraví nepodceňujte!
Zdroj: archiv
Tělo s námi hovoří každý den. Většina z nás mu příliš nerozumí, pokud mu ale budeme lépe naslouchat, naše zdravotní potíže se zmírní nebo vůbec nenastanou. Přinášíme vám sedm signálů, které můžou značit daleko vážnější problémy, než se z počátku jeví.

Tik v očním víčku

Pokud k tiku dochází několikrát denně a nemůžete ho ovládat, je možné, že jej způsobuje stres, nedostatek spánku nebo nedostatek minerálních látek. Za předpokladu, že tik sám nezmizí, se může jednat o nervovou poruchu.

Natržené koutky

Prasklé koutky se označují jako tzv. ragády, což jsou bolestivé trhliny v kůži. Lidem, kteří je mají často, chybí vitamíny a minerální látky, především železo a vitamin B12. Může jít i o alergii nebo infekci.

Bolesti zad

Osteoporóza, přepjaté vazy nebo tlak špatně zatíženého obratle na nervy. To je, co vás trápí. Může to vyústit až v zánět ledvin nebo infarkt. Bolest zad nezanedbejte. V případě akutní bolesti vyhledejte ihned lékaře.

Žlutá barva a lupy

Žlutá kůže může znamenat onemocnění jater. Suchá kůže naopak svědčí o alergii nebo atopickém ekzému. Za předpokladu, že vám kůže tmavne, se jedná o nedostatek vitamínů B3 a B12. Barva kůže se může změnit u lidí, kteří trpí poruchou příjmu potravy.

Vnitřní neklid

Hypoglykemie (nedostatek cukru) může způsobovat vnitřní neklid. Stres, nadměrná konzumace alkoholu nebo fyzická zátěž nejsou pro lidský organismus vhodné. Dejte pozor! Znamenat to může i nádor slinivky břišní.

Povlak jazyka

Při oslabeném imunitním systému se nám může změnit povlak jazyka. Jedná se o nepříliš vzhledný povlak, který nelze vyčistit zubním kartáčkem. Zbavíte se ho, jen když budete zdravě jíst a dodržovat životosprávu.

Dvojité vidění

Dvojité vidění se mnohdy může objevit před migrénou. Pokud do hodiny neustupuje, je potřeba vyhledat lékaře. Může to být počátek infarktu nebo krvácení do mozku. Tak dbejte na své zdraví!

Související články

Další články