Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

7 předmětů, které by se měly vyučovat na středních školách, ale nevyučují se

Taky jste si všimli, že ačkoli jste se na střední dobře učili, vylezli jste od maturity vyloženě nepřipravení pro život? Možná, že osnovy zapomínají na několik důležitých předmětů.

1. Duševní hygiena

Tělocvik je fajn, člověk je rád, že ho někdo nutí alespoň k nějakému pohybu, když on sám se k němu nedokope. Co ale péče o psychiku? Neměli by se děti co nejdříve naučit ovládat svoje emoce, bojovat se stresem, předcházet nejrůznějším duševním onemocněním, zvládat kotouly, které jim život připraví?

2. Láska a vztahy

Někdo by měl dívkám zabavit bravíčka a říct jim, jak to doopravdy s muži chodí. Říct jim, že na vzhledu opravdu záleží a že muži milují mrchy a hodně sexu. Chlapcům by se zase měl dávat už někdy v prváku slovník na komunikaci se ženou. Protože „nech to být, to je v pohodě“ rozhodně v pohodě není a rozhodně by to chlapci neměli nechávat být.

3. Spravování

Neodtéká vám pračka, nefunguje vám zvonek u dveří, křečkovi se porouchalo kolečko na běhání. Ani s jedním si nevíte rady, ale zato víte, jakou chemickou značku má naftalen. Hm.

4. Základy sebeobrany

Každý člověk by měl vědět, jak se chránit, když jde do tuhého. Absence takového předmětu na našich školách je na pováženou.

5. Finanční gramotnost

Je jedno, kolik je napsáno na vaší výplatní pásce, stejně nikdy neušetříte ani korunu? Nenadávejte si, nadávejte školním osnovám, ty za to můžou. Neřekli vám, že když utratíte všechny prachy za chlast první týden po výplatě, nebudete mít 3 týdny co jíst.

6. Halucinoge­nověda

Po marihuaně zkombinované s becherovkou vám srdce málem vyskočilo z hrudníku, houbičky vás vyřadily z provozu na čtyři dny, to růžové „lipo“ s delfínkem mělo do bonbonku daleko. Škola vás na tohle prostě měla připravit.

7. Bezpečnost na internetu

Do světa internetu jsme se jako mladí a naivní vrhli po hlavě. Psali jsme si s kdekým, posílali mu kdeco, trojské koně jsme sbírali jako pokémony. Nikdo nás nevaroval a to byla chyba.

Mohlo by vás zajímat

Další články