Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

7 pravidel pro vztah se starším mužem: Teď už se můžete pustit do románku se seniorem!

O.K., takže jste si začala s frajerem, který by mohl být klidně vaším otcem, a vy nevíte, zda to bude fungovat nebo ne. Věková propast nemusí být problémem, stačí se držet několika pravidel:

1. Buďte trpělivá

Jedna z největších chyb, kterou dělají mladší ženy, je netrpělivost a zbrklost. Váš starší miláček už má v životě nějaký řád, který vy jednoduše musíte respektovat. Zejména co se práce a volného času týče. Nepruďte, nekňučte, nevztekejte se. Nesnažte se mu předělávat život, zpestřete mu ho. A pokud chcete měnit, dělejte to nenápadně a pomalu.

2. Buďte spontánní

Nikdo od vás neočekává, že se se starším partnerem okamžitě vyklidníte a budete se chovat, jako by vám bylo o dvacet let víc. Naopak, váš milenec vás má zřejmě rád za to, jaká jste. Udržte si mladistvost duše, tedy to, co na vás vašeho miláčka baví.

3. Nepřipomínejte věkový rozdíl

I s vtípky na toto téma šetřete. Neponižujte svého partnera kvůli tomu, že se narodil o dva dny dříve než vaše matka. Váš vztah by to nemusel unést.

4. Užívejte konverzaci

Nemyslete si pořád, že vám váš partner chce za každou cenu dát najevo, že toho víc prožil, viděl, že toho víc zná. Vždyť je to pravda. Naopak se od něj snažte učit, poslouchejte, kde všude byl a co zažil, vždyť to je to, čeho si na něm vážíte. To je to, co vás baví a proč netrávíte čas s dvacetiletým uchem.

5. Ukažte, že se umíte postarat

Naučte se vařit, prát, žehlit, uklízet. Starší ročníky to ocení a mile je překvapíte.

6. Podporujte ho

Váš partner se nachází v jiné životní fázi, v té, ve které jste vy ještě nebyla. Proto ho podporujte, i přesto, že třeba jeho problémům příliš nerozumíte. Změny v kariéře, krize středního věku, buďte při něm.

7. Buďte sama sebou

Hnusné klišé, ale jak jinak to napsat. Navzdory vašemu věkovému rozdílu jste si vybrali jeden druhého a chcete spolu být. Není proto třeba se nijak měnit. A pamatujte, že vztahy se nedají zařadit do kategorie, nedají se jasně pojmenovat, neřídí se podle přesně stanovených pravidel. Nechte se unášet a zbytečně neřešte, co je správně a co si kdo myslí. Hodně štěstí.

Související články

Další články