Režisér očekáváného snímku David Ayer s úmysly vybudit ještě větší „hype“ sdílel na Twitteru fotku Jokera příští generace. A výsledek? Nic moc.

1. Klasický případ nezdravě silného „tlaku na pilu“

Nový Joker je, vyjádřeno jedním slovem, šílený. Ale ne v tom smyslu, že Joker je šílenec. Myslíme tím šíleně přeplácaný „design“ postavy Jokera. Skoro každý centimetr kůže tohoto padoucha nám něco „vzkazuje“, ale žádný z těchto detailů není nijak zásadní či zajímavý. Každičký kousek tohoto Jokera jakoby křičel: „Koukej! Já jsem Joker!“ pořád a pořád dokola. A znovu. A zase. Jasně, už to chápeme, ty jsi Joker.

2. Rozhodně ne nadčasový

Jedním z důvodů, proč je Batman populární již tři čtvrtě století, je skutečnost, že je jedno, v jakém časovém období žijete – bude vás to bavit. A co konkrétně? Batman se obléká jako obrovský zlý netopýr a mlátí padouchy – tradiční využití temné postavy, která ovšem bojuje na straně dobra. Pak je zde Joker, který sice vypadá jako neškodný klaun, ale ve skutečnosti je psychopat a zraňuje lidi. Není to žádná věda. Vlastně to celé funguje právě proto, že to je tak jednoduché. A jsou to právě ty atributy moderní doby, co tohoto Jokera navždy zakotví v dnešním dni a nedovolí mu oslovit následující generace.

3. Všechna ta tetování jsou prostě hloupá

Samozřejmě, můžeme předstírat, že potetovaný Joker je něco, co nám nevadí. Nejde to ale dělat moc dlouho. Není to lebka s klaunskou čepicí, ani vytetovaný úsměv na ruce nebo hrací karty na rameni, co nám tak vadí. Je to všudypřítomné „HAHAHA“ na těle Jokera. Joker prostě vypadá, jakoby prohrál sázku a musel si vytetovat všechny obrázky na téma „klaun“ z katalogu amatérského tetovacího salónu. A pak šel za tatérem a řekl: „A teď napiš "HAHA“ na všechna prázdná místa na kůži."

4. Hlavně to „Damaged“ na čele

Přemýšlíme, co vedlo kreativní tým k závěru, že právě nápis „Poškozen“ na čele je tím posledním tahem štětce, který chyběl Jokerovi k dokonalosti. Je to tak hloupé.

5. Stříbrné zubní protézy

Nápad narvat Jokerovi do huby pár gramů stříbra je geniální. Není. Za pár let to bude vypadat stejně směšně jako Jágr s účesem à la „vpředu byznys, vzadu party“.

6. Aspoň je jiný

Vezmeme-li v potaz, že poslední Joker na filmovém plátně v podání „pozdního“ Heatha Ledgera byl naprosto geniální, nemají tvůrci Sebevražedného oddílu jednoduchý úkol a rozhodně museli hledat nový způsob, jak představit postavu Jokera v jiném světle. Tenhle Joker se razantně liší od svých předchůdců. Tak aspoň že jsou tvůrci originální…

7. „Jiný“ neznamená „dobrý“

Přísloví „neopravuj, co není rozbité“ se zdá být zcela na místě. To, že Joker zůstával stejný po dobu 75 let, má svůj důvod. Fungovalo to! A tohle? Nefunguje…