Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

7 opravdu roztomilých informací, které zcela určitě nadchnou všechny odpůrce zákazu kouření!

Sluší, ale jen do 15 let.
Zdroj: Facebook
Není nad to vychutnat si odpolední cigaretku, viďte...

Kromě toho, že kouření škodí vám i vašemu okolí, může způsobit dlouhou a bolestivou smrt, neplodnost, kardiovaskulární onemocnění, přináší taky spoustu radosti a pohody.

Přesto byste si měli přečíst těchto 7 bodů, které jsou přinejmenším zajímavé.

1) Kromě známých toxických složek obsažených v cigaretách, jako je dehet a nikotin, obsahují kouzelné trubičky také další vysoce toxické a veselé látky, jako je například formaldehyd, amoniak, kyanovodík, arzén, DDT, butan, aceton, oxid uhelnatý a dokonce i kadmium. Dobrou chuť!

2) Národní institut pro zneužívání drog odhaduje, že jen ve Spojených státech je kouření zodpovědné za více než 400 000 úmrtí ročně. Do roku 2030 bude tedy v celosvětovém měřítku odhadem 10 milionů úmrtí ročně v souvislosti s kouřením! Slušné skóre, nemyslíte?!

3) Vzhledem k tomu, že kouření snižuje schopnost krve vázat kyslík, tělo to kompenzuje zvýšenou srdeční frekvencí a zvýšeným krevním tlakem, což nakonec vede ke špatnému oběhu.

4) Dlouhodobé kouření může ohrozit kosti a klouby, fyziologii, schopnost těla léčit se ze zranění a nedostatek výživy pro obratle, z nichž všechny mohou v konečném důsledku vést k chronické bolesti, až ztrátě pohyblivosti. Takže i když neumřete na rakovinu nebo na infarkt, nepolepšíte si!

5) I když si myslíte, že jste prokouření skrz naskrz, a tudíž nemá smysl s tím přestávat, vězte, že v momentě, kdy kouřit přestanete, začnou ve vašem těle ozdravné procesy! Nikdy není pozdě vydat se na tu lepší cestu…

6) Statistiky ukazují, že poté se na úroveň nekuřáka vaše tělo propracuje zhruba po deseti letech abstinence! Takže cenu to evidentně má…

7) Pokud si myslíte, že elektronické cigarety jsou zdravou alternativou těch normálních, jste na omylu. Jisté výhody to má. Nebudou vám z nich tolik smrdět ukazováčky.

Související články

Další články