Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

7 opravdu atypických interiérů, které musíte vidět

Divoké barevné kombinace jsou typické pro tzv. eklektický styl.
Zdroj: homelove.cz
+ Další 3 fotografie

Becky Dietrich se navrhování interiérů věnuje už více než 40 let. Domnívá se, že pokud jde o zařizování domácnosti, většina lidí je zbytečně konzervativní. "Zkuste občas zapomenout na zažitá dogmata, popusťte uzdu fantazii a uvidíte, jak vaše pokoje ožijí,“ tvrdí tato zkušená bytová designérka.

Například pravidel týkajících se barevného sladění interiérů existuje skutečně ohromující množství – a 99 % z nich je podle Becky zcela nepotřebných. „Vezměme si třeba tvrzení, že pokoj by neměl být vymalovaný tmavou barvou, protože ho to opticky zmenší. Za prvé to implikuje, že malé pokoje jsou něčím špatné. Za druhé autor zcela ignoruje skutečnost, že mnohé tmavé barvy do místností přinášejí teplo a pohodu. A za třetí to rozhodně neplatí absolutně,“ vysvětluje Becky.

Ukázkovým příkladem může být obývací pokoj, který vidíte na první fotografii v naší galerii. Kontrast mezi tmavě a světle lakovaným dřevěným obložením vytváří falešný dojem, že místnost má vysoký strop. Za povšimnutí stojí také krásný vintage nábytek.

Podobné je to i se stylem. Chcete mít v jedné místnosti dvě pohovky? Kdo říká, že obě musí být podobné či dokonce stejné? Vždyť důležité jsou úplně jiné věci – například to, jak tyto pohovky budou ladit s kobercem, polštářky a výzdobou stěn.

„Hlavní je nebát se a experimentovat – míchejte styly, barvy, tvary, vzory, materiály… prostě cokoliv, co vás napadne. Nekupujte si mosaznou lampu jen kvůli tomu, že váš konferenční stolek je také mosazný,“ uzavírá Becky.

Tento článek vznikl ve spolupráci s portálem homelove.cz, zaměřeným na orientální a vintage nábytek.

Související články

Další články