Na českém Facebooku se toho děje hodně, hlavně když si zabrousíte do sfér českých celebrit a politiků. Kromě toho, že většina bez rozmyslu lajkuje všechno, co si dá na zeď Jarda Jágr nebo fanklub Lucky Bílé, u nás existují i hojně sledované profily, do nichž by to nikdo neřekl.

Je to ale proto, že si je lidé tak trochu chovají jako opičku v zoo a jdou se tam podívat vždycky, když se chtějí nad něčím pobavit. Tady je sedm profilů známých českých lidí, které se vyplatí sledovat, pokud na to máte nervy.

Nemáte, věřte nám.

1. Zdeněk Macura

Paletový král s novou ondulací pravidelně zásobuje veřejnost svými slohovkami dlouhými kilometr, že i Vojna a mír a Zločin a trest jsou proti tomu rodokapsem o třech stránkách. Macurovy texty většinou nedávají smysl nebo se v nich musíte hodinu rýpat a do toho ještě pročíst těch deset předchozích, aby vám došla souvislost, ale na to nikdo nemá tolik času, protože jednou taky musíte umřít a nebudete tu věčně. Bonusem jsou pak líbezná zátiší u rajčatových sazenic, Zdeňkovy nové zuby zblízka nebo dramatické momentky z kurníku.

2. Martin Hranáč

Zoufalec z VyVolených, co je na stejné úrovni s ťululum Emilem Zajacem. U Hranáče se lidé nesmějí tomu, že je homosexuál, ale jak vykrouceně se chová a ještě do toho stíhá být brutální samožer. Na svou zeď si dává jen svoje videa, kde nám zpívá ve sprše nebo radí, jak pohonit kluka, jenže to bohužel nikoho nezajímá. Hranáč chce být strašně kontroverzní, ale ve finále je to smutná figurka čekající na poslední přesně mířenou ránu mezi oči, která mu zkrátí utrpení.

3. Patrik Krajčíř

Jméno možná neznáte, ale obličej určitě ano. Říká si český Justin Bieber, má uměleckou přezdívku Pat Crycheer a jeho hudba je fakt peklo, je to přihřátý popíček s rýmy, co se ani nerýmují. Pat chodí v kožichu a honí v tramvaji šlápoty a zpívá o sexu, až na to, že je mu něco mezi patnácti až dvanácti a doma u maminky si pak čte Medvídka Pú a za trest musí umývat nádobí a mít zaracha. Jeho Facebook je semeništěm vlhkých třináctek, které vědí, že si nikdy nesáhnou na Biebera, ale tady by mohly. Podle toho to taky tak vypadá. Pat Crycheer na deset tisíc způsobů a pod tím další milion srdíček v komentářích.

4. Stanislav Huml

Hlásič dopravní situace, který vyhrál volby díky tomu, že ho poznávali lidi koukající ráno na Novu. Poslanec za sociální demokracii je nalevo až příliš, nejraději by, aby u nás zase fungoval socialismus, bohatí povinně dávali chudým a Kvitová je žumpa, protože nám nechce odvádět daně. Navíc přitahuje stejně smýšlející a na jeho Facebooku je to v diskuzích jako v Rudém právu. Zasmát se tam chodí kdokoliv, kdo nečeká s nataženou rukou, že se o něj stát postará.

5. Zdeněk Škromach

Nejslavnější politický vyráběč selfíček. Škromach z bazénu se sklenkou bohemky (určitě demi) v ruce glosuje českou politiku, Miloše Jitrnici i prosté dění lidu. Zdeněček je tak vyřízen z toho, že má mobil s předním foťákem, že se fotí i u hrobů a nejspíš by to bylo i u jeho vlastní matky na smrtelné posteli, jen ať se to může lípnout na fíbko. Jeho sledovači věří tomu, že Česká televize záměrně manipuluje s fakty a lže, 11. září si Amerika udělala sama a válka v Sýrii neexistuje.

6. Tomáš Klus

Má dvě tváře. Tu první pro své fanoušky a tu druhou pro blbečky, co by chtěli žít na duze, nechat se kojit jednorožcem a existovat v duchovnu. Stránka Já jen nelajkuji, já i pomáhám, kterou založila Tamara Klusová a její manžel Tomáš (to píšeme záměrně takhle), je asi nejhorší výblitek české sociální sítě, pozvracet se tam musí každý, kdo má IQ vyšší než automatická pračka. Vypnutá. Frustrované paničky tam chodí na svou dávku Kluse, který zní ještě hůř než Aštar Šeran, a píšou mu do komentářů, nekecáme, tyhle věci: „Díky Ti za ně, Tomáši, Té (Tamaro) a Fí (Josefíno, Klusova dcera, které říkají Fína – pozn. redakce), neb bez nich bys nebyl Ty, jako jsi teď, a bez Tebe bych nebyla ani já, jako jsem teď.“ Máte chuť to tam vzít napalmem. Ba ne, zase bychom se neměli čemu vysmívat a že tohle je fakt hraniční peklo.

7. Robert Rosenberg

Král porna, noční Prahy, kickboxu, caps locku, šílených hrubek a absence větného smyslu. Roberta sleduje strašně moc lidí, ale z úplně jiného důvodu, než si myslí on. Schválně, pokud ještě nejste stejní masochisti jako my, najděte si jeho stránku a brzy budete mít novou závislost. Ta moudra jsou jak pro feťáka dávka koksu.