Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

7 nejlepších ingrediencí pro pleťové masky, které rozhodně musíte vyzkoušet!

A nebude vás to stát ani moc peněz.
Zdroj: profimedia.cz

Jestli toužíte udělat něco dobrého pro vaši pleť a po čem vám bude vaše pokožka vděčná, vyrobte si domácí masku! Je to levné a pro krásnou pleť není nic lepšího než čerstvá pleťová maska! Takovou super masku si můžete udělat i doma. Stačí vám na to mixer nebo silná ruka.

My vám teď poradíme 7 nejlepších ingrediencí, jaké své pleti můžete dopřát!

1. Banán

Banány jsou jedny z nejlepších potravin pro obličejové masky, protože obsahují vysoký obsah vitaminu A a E, a tak vám nanesení takovéto masky zaručí jemnou, hladkou a vyživenou pokožku. Máte-li zralý banán, rozmačkejte ho a aplikujte po dobu 10 – 20 minut na obličeji. Opláchněte studenou vodou a vychutnejte si dětsky jemnou pokožku.

2. Avokádo

Toto krémové ovoce je bohaté na vitamin A a je plné antioxidantů, což z něj dělá skvělého kandidáta na masku. Zkuste smíchat lžičku olivového oleje s půlkou zralého avokáda. Naneste na obličej a opláchněte po 15 minutách. Vaše pokožka bude jemnější, pevnější a zářivější.

3. Med

Med je užitečný naprosto na všechno. Používá se k léčbě akné, k hydrataci pokožky, čistí a hojí rány. Med sám o sobě je antibakteriální, takže ho můžete použít přímo na akné.

4. Ovesné vločky

Pokud máte suchou nebo podrážděnou pleť, ovesné vločky vás můžou zachránit! Mají totiž velmi zklidňující a výživný účinek, takže jsou vždy ideálním doplňkem masky. Z vloček si také můžete udělat jemný peeling. Zkuste vločky rozmixovat ještě s mlékem, nanést na 10 minut na obličej a opláchnout!

5. Jahody

Jahody jsou dalším ovocem, které nabízí celou řadu péče o pleť a mimo ni. Za pomoci jahod můžete snadno vybělit zuby, vyčistit pokožku, léčit akné, bojovat s lupy a dokonce i léčit pigmentaci. Vyrobit si jahodovou masku je přitom snadné. Vše, co musíte udělat, je rozmačkat je a aplikovat na obličej. Vaše pleť bude jasnější, pevnější a velmi hebká.

6. Jogurt

Pokud hledáte způsob, jak za minimální cenu zbavit vaši pleť rozšířených pórů, máme pro vás řešení. Jogurtová maska ​​je jednoduchý a efektivní způsob, jak zmenšit póry, vyčistit a hydratovat vaši pokožku. Stačí nanést trochu obyčejného jogurtu na obličej a po čtvrt hodině opláchnout. Vzhledem k jeho vysokému obsahu zinku a kyseliny mléčné budete z výsledků přímo nadšeni!

7. Olivový olej

Olivový olej je naprostý zázrak mezi ingrediencemi do pleťových masek. Skvěle odstraňuje oční make-up, ale dá se použít například jako kondicionér na vlasy. Regeneruje kůži a léčí spáleniny od slunce, takže jej určitě využijete právě teď, v letních měsících.

Související články

Další články