Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

7 nejemotivnějších úmrtí v Ordinaci v růžové zahradě: Tyhle smrti diváci seriálu oplakali

Zdroj: Archiv
+ Další 3 fotografie
vzpomínka
Ordinace v růžové zahradě po patnácti letech definitivně končí. Věrní diváci tohoto oblíbeného seriálu poctivě sledovali osudy svých oblíbených seriálových postav a musí jim říct definitivní sbohem. Avšak to není jediné rozloučení, které srze tento seriál dají. Tak jako v reálném životě, ani v tom fiktivním si smrt nevybírá a diváci museli říct sbohem mnoha oblíbeným seriálovým postavám.

Pojďme si společně zavzpomínat a připomenout, která úmrtí oblíbených seriálových postav v Ordinaci v růžové zahradě šokovala a zasáhla televizní diváky nejvíce.

1. Gita Petrová, kterou hrála Daniela Šinkorová (47)

Smrt gynekoložky Gity Petrové fanoušky zasáhla úplně nejvíce. Jednalo se o první velkou smrt, která se v Ordinaci odehrála. Gita byla nejen oblíbenou postavou, kterou celý seriál odstartoval, ale také velkou láskou gynekologa Čestmíra Mázla, kterého hrál Petr Rychlý (55). Její smrt ale na vlastní oči diváci neviděli, pouze jim bylo sděleno, že se na výjezdu do Německa omylem připletla ke rvačce a utrpěla poranění hlavy a následně v nemocnici zemřela. Důvodem smrti oblíbené postavy ale nebylo rozhodnutí režie, nýbrž Daniely Šinkorové, kterási přála skončit.

2. Magda Mázlová, kterou hrála Markéta Častvaj Plánková

Osud se s doktorem Čestmírem Mázlem v Ordinaci nemazlil. Mezi další smrt, která diváky velmi zasáhla bylo úmrtí Magdy Mázlové, další lásky Čestmíra, se kterým měla i syna Mikyho. Její smrt způsobila vážná přechozená chřipka a následné selhání srdce.

3.Romana Babáková, kterou ztvárnila Valérie Zawadská

Rázná a temperamentní kamioňačka se sice v seriálu moc neohřála, ale rozhodně za sebou zanechala hlubokou stopu. Romana Babáková si uměla užít života, měla spoustu peněz, které z důvodu její nevyléčitelné plicní fibrózy neměla za co utrácet. Zjištění, že se má jako „prase v žitě“ zlákalo seriálového Boba Švarce, v podání Martina Zounara, který si Romanu kvůli dědictví vzal za ženu. Po nějaké době se ale její čas naplnil a seriálová Romana Babáková na vážnou nemoc zemřela.

4. Aleš Čížek v podání Ladislava Potměšila

Jednou z dalších ikonických postav první řady Ordinace v růžové zahradě byl bez pochyby gynekolog Aleš Čížek, který v jejich ordinaci spolupracoval s Gitou Petrovou. Vdovec dvou dětí se po čase zamiloval do zdravotní sestry Vendulky, se kterou se kvůli nemoci přestěhoval na chatu na venkov, aby byl na čerstvém vzduchu. Ač ho Vendulka prosila, aby odpočíval a nenamáhal se, tak ji neposlechl a při práci na zahrádce dostal infarkt, který ho nakonec zabil.

5. Lenka Ženíšková, kterou ztvárnila Anna Schmidtmajerová

Původně problémová dcera pediatra v podání Zdeňka Žáka ze začátku odmítala léčbu rakoviny, která jí byla zjištěna, počítala s tím, že zemře a přála si dožít divokým životem. Ve stejnou dobu onemocněla rakovinou i Běla, kterou ztvárnila Zlata Adamovská a časem přiměla Lenku, aby se nevzdávala a o svůj život bojovala. Zatímco Běla svůj boj vyhrála, Lenka rakovině nakonec podlehla.

6. Honza Haken v podání Martina Trnavského

Architekt Honza Haken patřil k nejoblíbenějším postavám Ordinace v růžové zahradě 2. Společně s Pavlou Barnovou, kterou ztvárnila Bára Munzarová, tvořili milenecký pár, a Pavlu dokonce požádal o ruku. Diváci byli velmi v šoku, když po pádu z lana nečekaně zemřel. Jeho zranění původně nevypadala vůbec zle a i po pádu byl schopný komunikovat. Zranění bylo vážnější, než se zdálo, a v nemocnici následně zemřel.

7. Dalibor Frynta, kterého ztvárnil Jan Šťastný

Smrt primáře Dalibora Frynty oplakala nejedna divačka. Dalibor už dlouhá léta bojoval se zákeřnou nemocí, a to rakovinou. První boj s nemocí vyhrál, druhý boj mu byl ale osudný. Rakovina se po nějaké době vrátila v mnohem agresivnější formě a nemoci nakonec podlehl.

Související články

Další články