Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

7 mrtvých v Jakartě! Útočili teroristé. Tohle je opravdu šokující VIDEO

Nejméně sedm mrtvých zabila série útoků v indonéské metropoli Jakartě. Největší městem Indonésie, které má více než 9 miliónů obyvatel, otřásly ve čtvrtek výbuchy, a to jak u velvyslanectví Pákistánu a Turecka, kde explodovaly hned dvě nálože, tak v rušné části města plné obchodů, kaváren a především hotelů. Vše ukazuje na to, že za útoky stojí teroristé.

Policisté dosud zatkli čtyři podezřelé, mezi obětmi je pět atentátníků a dva další lidé, z nichž minimálně jeden byl turista z Nizozemska. Do útoku se zřejmě zapojilo až čtrnáct islámských fanatiků, napsal server RT.com. Reportér agentury Reuters oznámil, že jeden výbuch otřásl kavárnou Starbucks a jeden z teroristů vylezl na střechu budovy, odkud střílel na policisty. Podle britského serveru The Daily Mail několik teroristů házelo granáty z jedoucích motocyklů. Proti skupině ozbrojenců v ulicích zasahovaly stovky policistů, včetně odstřelovačů.

Indonéský prezident Joko Widodo označil útoky za terorismus a zároveň vyzval obyvatele k zachování klidu.

Podle české ambasády výbuchy zřejmě Čechy nepostihly. V zemi byl však kvůli hrozbě terorismu vyhlášen vysoký stupeň pohotovosti.

Související články

Další články