Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

7 krasavců seriálu ZOO: Sukničkář Gránský, hrdina Urban nebo sympaťák Benoni

Seriál ZOO nabízí ohromnou podívanou.
Zdroj: Se souhlasem TV Prima / koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
galerie

O tom, že nový rodinný seriál ZOO přinese nejednu zápletku a romantické chvíle, není pochyb. A ve větší míře se o to postará těchto sedm fešáků. Z obrazovky budou svým charismatem na diváky útočit Robert Urban, David Gránský, Šimon Bilina, Štěpán Benoni, Jan Kopečný, Vojtěch Vovesný nebo Goran Maiello.

Všichni se objevují v novince ZOO. Někdo bude lamač srdcí, někdo podrazák, někdo ten se zatvrzelým srdcem. Na všechny ale sáhne díky scenáristům láska. Kdo si ji nakonec vybojuje a kdo o ni přijde? To prozatím vědí jen scenáristé.

Robert Urban jako Petr Kříž

Soudce, otec dvou malých dětí, kterému zemřela žena, se musel poohlédnout po chůvě, jež se postará o děti. Scenáristé mu tak přivedou do cesty Evu Burešovou alias Viky. "Je to kladný hrdina, který má smysl pro fair play, a to je mi na něm sympatické a blízké. V životě to také tak mám. Nenarazil jsem na nic, co by se mi na něm nelíbilo." Poprvé hraje Robert i otce od rodiny a přiznává, že jeho prckové Ben a Sofie jsou skvělí. "Vzpomínám si, že když jsem točil jiný seriál a vedle mě stála paní Jana Štěpánková, byla z těch malých herců docela nervózní. Děti si chtěly hrát, ne pracovat. Já to mám jinak. Chci, aby se ty moje seriálové děti cítily v pohodě. Cestu k sobě jsme měli krásnou a přímou. Nemuseli jsme se nijak hledat, snažím se jet na jejich dětské vlně."

David Gránský jako Albert Polák

Vedoucí marketingu a PR proslulé zoo rozhodně není žádný svatoušek. "Albert je tak trochu záporná postava, myslím si, že je to šikovný, schopný, ale vychytralý týpek. Nemáme spolu absolutně nic společného, o to víc je to pro mě zábavné. Je to můj opak. Je hodně na holky a navíc, když zjistí, kdo je doopravdy ošetřovatelka Anna, tedy Sid, zasvítí mu jeho vypočítavá očička." Albert je neuvěřitelně lstivý, ale zároveň milý a okouzlující. "Když mu o něco jde, dokáže neskutečné věci."

Štěpán Benoni jako Marek Rokl

Majitel baru, kde vystupuje jeho nejlepší kamarádka Viky pod přezdívkou Lady X. Díky ní je bar nacpaný k prasknutí, protože záhada hosty láká. "Klaďas, klaďas. Sympaťák,sympaťák. To mi bylo řečeno, když jsem se ptal, jaký Marek bude. Je to hodně zodpovědný a hodný kluk, který všechny stmeluje." Snaží se dát dohromady rozkmotřenou maminku (Veronika Freimanová) a mladšího bratra (Goran Maiello). "Snažím se, aby si všichni, kteří si mají odpustit, skutečně odpustili."

Šimon Bilina jako Adam "Haďák" Hruška

Charismatický, možná až démonický a záhadně okouzlující Haďák, který si mnohem více rozumí se zvířaty než s lidmi. Adam je bývalý voják a veterán z Afghánistánu, který přežil teroristický útok a skončil nakonec ve vězení. Momentálně se se svým traumatem z války pere v tichu, jež panuje v pavilonu plazů. "Seriál je pro mě první větší příležitost. Před rokem a půl jsem dokončil školu, pak přišel covid a moc na očích jsem nebyl." Teď si ho ale divačky jistě zapamatují. S Adamem má tenhle černovlasý herec docela dost společného. "Baví mě to, je to přemýšlivý a fér chlap. Hodně točím s Míšou Pecháčkovou a Davidem Gránským, který mě celkem odbourává. Musím se tedy docela soustředit, abych se nesmál." A jak to bude mít Adam s láskou? Zatím u něj vedou zvířata, která nezradí, ale dáma, která by mohla jeho srdce obměkčit, už v zoo pracuje.

Jan Kopečný jako Kamil Ovčík

Velký záporák a hajzlík každým coulem. "Tipuji ho na to, že je pěkně zhrzený, protože ho Viky opustila. Chce ji zpátky a snaží se ji všemožnými triky získat zpět. Neštítí se na ni svalit své exekuce, vydírá ji." Kopečný tak vyměnil role romantických hrdinů za záporáka. "Baví mě to, je to role, není to můj život, ale trochu se bojím, jaká bude reakce okolí. Nevím, zda si to divačky nepřevedou i do skutečného života, že takový jsem. Nejsem!" Na chvíli tak Jan Kopečný přibere ke svým muzikálovým a pěveckým závazkům i ty seriálové. "Je to pro mě první velká příležitost, co se týká dlouhodobého seriálu. Nikdy jsem se do tohoto světa nehrnul. A spolupráce s Evou? S Evou Burešovou se známe léta z divadla a rozumíme si."

Vojtěch Vovesný jako Eduard Novotný ml.

Diváci si ho pamatují jako roztomilého klučinu, který s drzostí sobě vlastní okouzlil Sabinu Laurinovou a Marka Němce, kteří se stali jeho skoro seriálovými rodiči v lékařském seriálu Modrý kód. O pár let později se se Sabinou Laurinovou potkal znovu. "Eda hodně pomáhá Sid. Kryje její tajemství, že není v Americe a že pracuje v zoo. Skrýváme to před rodiči a zatím úspěšně. Ze své rodiny jsem se znal jen se Sabinou, točili jsme spolu Modrý kód a myslím, že si moc rozumíme. Z náhradní maminky se tak stala "pravá maminka". Jinak jsem ostatní poznal až na place, včetně Jany Švandové. Eda je klaďas, díky ségře a její lži se mu podaří potkat i lásku. Na rozdíl od Sid ale chodím poctivě do školy, učím se na sklenáře a moc mě to baví."

Goran Maiello jako Vojta Rokl

Tenhle česko-italský herec je seriálovým osvěžením a ZOO je jeho první velká herecká příležitost. "Vojta má ženu, dítě, pracuje a také má spory s maminkou (Veronika Freimanová). Byl v pasťáku, a to mu trochu dává do života handicap, který se snaží překonat. Chce se zařadit do života, trochu soupeří se svým bratrem. Mají se ale moc rádi, a dokonce pro bratra pracuje v baru." Po všech těch eskapádách už seká latinu, jen je malinko přidrzlý, paličatý a svérázný. "Občas je roztržitý, občas přijde pozdě, ale jinak je to spolehlivý barman. Musím říct, že natáčet s Veronikou Freimanovou je úžasné. Hodně se od ní učím. Stejně tak i od Ondřeje Pavelky, který mi hraje tatínka. Jsou to legendy a je mi ctí, že mohu stát po jejich boku."

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy