Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

7 fotek z historie, které byste měli znát. Ze síly zachycených okamžiků vás bude mrazit!

Odvážných žen bylo v historii mnoho, jen nejsou známé.
Fotografie jako takové pomalu ztrácí sílu. Bohužel, je to smutné, ale je to tak. Fotí dnes v podstatě každý moula a lidé fotí úplně všechno a všude. Je proto milé podívat se na snímky, které jsou výjimečné a jejichž síla je opravdu taková, až z toho mrazí.

Neuvěřitelně silná je například fotka Kathrine Virginia Switzer (68). Jedná se o americkou spisovatelku, televizní komentátorku a maratonskou běžkyni, která se stala první ženou v historii, jež v roce 1967 se startovním číslem běžela Bostonský maraton. Stalo se tak pět let předtím, než ženy získaly oficiální povolení v tomto běhu závodit. Kathrine se přihlásila pod jménem „K. V. Switzer" a běh dokončila zhruba v čase 4 hodiny a 20 minut. Během toho se ji pokusilo několik organizátorů násilím zastavit, ale Katharine se nedala.

Další zajímavou ženou na historických fotografiích je Annette Kellerman. Australská profesionální plavkyně, hvězda varieté, herečka a spisovatelka, která začala propagovat nošení plavek. Byla ovšem v roce 1907 zadržena za nemravnost, ženy ale následovaly jejího příkladu a přestávaly postupně nosit tehdy předepsané kalhoty a raději vybíraly jednodílné plavky, které právě Annette nakonec prosadila.

Nejen silná témata a silné osobnosti jsou zachyceny na historických fotografiích. Například fotografie zaměstnanců Disneylandu v kantýně z roku 1961 je úsměvná, ale zároveň jste při pohledu na ni rádi, že se dochovala.

Nejzajímavější z našeho výčtu fotografií je ta, na které sedí na první pohled obyčejná stařenka. Její jméno Hannah Stilley vám skoro určitě nic neřekne. Přesto se jedná velmi pravděpodobně o nejdříve narozeného člověka, který byl kdy vyfocen a jehož fotografie se zachovala. Hannah se narodila v roce 1746!

Ze starých fotografií týkajících se celebrit se zachovala například ta, na které je Elvis Presley v roce 1958 zachycen při nástupu do armády.

Beatles hrající v roce 1961, tedy rok a půl před tím, než se stali globálními hvězdami, pro 18 lidí v klubu Aldershot. Tomu se snad ani nechce věřit.

A Beatles ještě jednou. Tohle jsou totiž brýle Johna Lennona, ve kterých byl zavražděn. John se prosadil také jako malíř, herec, spisovatel a politický aktivista. Významným způsobem ovlivnil vývoj rockové hudby 20. století. Osudný den pro něj byl 8. prosinec 1980, kdy se stal obětí atentátu, když se vracel z autogramiády. Před branou jeho newyorského bytu ho těžce postřelil duševně nemocný Mark David Chapman, kterému se několik hodin předtím podepsal na své nové album Double Fantasy. Tyto brýle měl na sobě.

Mohlo by vás zajímat

Další články