Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

7 fotek dokonalé rodiny aneb Jak se křtila princezna Charlotte

Dokonalá rodina 21. století?
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Narození princezny Charlotte Elizabeth Diany, mladšího dítěte prince Williama a jeho ženy, vévodkyně z Cambridge Kate Middleton, bylo velkou událostí nejen pro Velkou Británii, ale také pro zbytek světa, který bedlivě sledoval příchod dalšího královského potomka na svět.

Princezna se narodila 2. 5. 2015 a v neděli 5. 7. byla jako devítitýdenní pokřtěna vodou z Jordánu. Obřad proběhl v kostele St. Mary Magdalene v Sandringhamu, kde měla v roce 1961 křest i princezna Diana. Rodina se poprvé oficiálně objevila pohromadě a snad každý musí uznat, že vypadají naprosto fantasticky!

Velmi výjimečné události se ujal arcibiskup z Canterbury Justin Welby, který při obřadu použil stříbrnou křtitelnici zdobenou lekníny. Ta se v panovnické rodině používá od doby královny Viktorie.

Princezna Charlotte na sobě měla klasickou košilku, která je viděna na křtech královské rodiny od roku 1841 a měl ji na sobě při křtu i její starší bratr George. Bohužel se nejedná o originál, ale o repliku. V originálním oblečku byl naposledy křtěn princ William. Košilka byla už tak poničená, že se královna tehdy rozhodla nechat ušít novou.

Nádherný kočárek, ve kterém pyšná maminka dceru vezla, také nebyl jen tak ledajaký. Měla ho královna Alžběta II. na křtu svých synů Andrewa a Edwarda.

Pozornost všech se už tradičně upírala na malého George, který je prostě miláčkem všech Britů.

Související články

Další články