Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

7 filmových chyb ve slavné komedii Dívka na koštěti: Věděli jste o nich?

Petra Černocká v hlavní roli mladé čarodějnice Saxany.
Zdroj: Facebook/Ponrepo dětem
+ Další 3 fotografie
Pohádkovou komedii o mladé čarodějnici, která dala přednost životu mezi lidmi před výhodami světa nadpřirozených bytostí, zná snad každý. Možná jste si ale nevšimli několika chybiček, které se do filmu vloudily.

Saxanina volba zůstat ve světě lidí je stejně tak nevratná, jako pár nesrovnalostí, které se ve filmu objeví. O jaké chyby jde?

  • 1. Když se učitelka ve třídě poprvé setká se Saxanou (Petra Černocká), má stůl umístěný rovnoměrně s řadou u okna. Jakmile ale zkouší žáka z opakování, je její katedra posunutá doprava.
  • 2. Poté, co přinesou mladou čarodějnici v pytli do bytu, jsou vidět stíny. Nemůžou jít od okna, protože by měly stejný směr. Nejpravděpodobnější verzí je, že byla scéna natáčena v ateliéru a osvětlovač zaspal.
  • 3. Když se kluci perou v Honzově (Jan Hrušínský) bytě, Honza tahá za ruku Mikyho Rouska (Jan Kraus (64). Při dalším záběru už ale za ruku tahá Bujnocha.
  • 4. V restauraci, kdy kluci pokládají Lexikon na lavici vedle sebe, kniha leží nalevo. Poté, když Saxana Lexikon bere, nachází se na pravé straně lavice.
  • 5. Když kluci přejíždějí v automobilu přes přejezd, v levé dolní části obrazovky se objeví stín mikrofonu. Po dialogu policistů zase zmizí.
  • 6. Ve scéně, kdy kluci Saxaně slibují, že jí najdou babské ucho, je obraz za nimi nakřivo. Za pár okamžiků visí rovně.
  • 7. V záběru, kdy Saxana skáče z okna, padá na zadek. V dalším momentu ale dopadá na obě nohy.

Související články

Další články