Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

7 faktů, které jste netušili o legendární komedii Kokosy na sněhu

Zdroj: Profimedia.cz
FILM
„Sanko, seš mrtvej? Jo, vole.“ Hláška stará dvacet let a dodnes legendární. Kokosy na sněhu jsou legendární komedie, která nám nikdy nezevšední. Pojďme se nyní podívat na 7 faktů, které jste o tomhle kultovním filmu jistě nevěděli.
  • 1. Jamajský čtyřbob měl ve skutečnosti sedmý nejlepší čas na startu. Bylo tomu tak hlavně díky dodatečné nominaci Chrise Stokese, jediného skutečného sprintera v týmu. Stokes se jako jediný z původní posádky následně zúčastnil i dalších tří olympiád. V Lillehammeru v roce 1994 skončil jamajský čtyřbob dokonce čtrnáctý.
  • 2. Na rozdíl od příběhu filmu se jamajský tým setkal s otevřenou náručí ostatních týmů. Jeden z týmů dokonce šel tak daleko, že jamajské posádce půjčit své sáně, aby se mohli kvalifikovat.
  • 3. Scéna s havárií v posledním pokusu je skutečný záznam ze zimních olympijských her z 1988.
  • 4. Denzel Washington odmítl roli Derice a Eddie Murphy odmítl roli Sanka.
  • 5. Hlavní roli měl ztvárnit americký rapper a herec Tupac Shakur, ale jeho problémy se zákonem mu to nedovolily.
  • 6. Film je natočený podle skutečnosti jen z malé části Ve skutečnosti jamajský čtyřbob nouzí o finance netrpěl, trenérů bylo více a tým trénoval v Rakousku a Kanadě. Ani rivalita není skutečná, ve skutečnosti ostatní bobisté (Švýcaři a Němci) půjčovali jamajskému týmu své vybavení. Scenáristé si dále vymysleli, že po druhé jízdě posádka útočila na medaile. Ve skutečnosti byl jamajský bob pětadvacátý. A v závěrečné scéně osudnou havárii, která ukončila jejich snažení, pak nezpůsobil uvolněný šroub, nýbrž obyčejná chyba řízení bobu.
  • 7. Poslední člen jamajského čtyřbobu byl ve skutečnosti přijat do týmu až v dějišti olympiády v Calgary. Tímto posledním členem byl Chris Stokes a stalo se tak během druhého týdne již probíhajících her.

Související články

Další články