Taky jste si dali do nového roku předsevzetí? My ne, protože ho stejně nedodržíme, ale zase si na oplátku přejeme, aby jisté věci s novým rokem nadobro skončily.

Protože nám otravují život, kradou kyslík a považujeme je za největší zlo, co momentálně existuje.

1. Supercool cizí názvy povolání

Dneska je každý obchoďák account manager. Každá nosička kafe a přebíračka pošty se nazývá office managerka, kdejaké koště má na vizitce HR specialist, Junior manager, Marketing specialist nebo Chief executive. Víte úplné houby, co ti lidé dělají, a přesně podle jejich vizitek si správně myslíte, že nic moc. Kdo ze sebe nechce dneska dělat blbce, vrátí se pěkně k českým popisům svého zaměstnání. Sekretářka předsedy nebo referent obchodního oddělení zní daleko zodpovědněji a trefněji, než že je každý manažer. Kdyby všichni manažerovali, neměl by totiž kdo dělat tu potřebnou operativu.

P. S.: Pozice sekretářky šéfů není nic, za co by se holky měly stydět. Kdo si tím prošel, ví, že se jedná o hodně důležitou pozici a bez vás by ten váš ani nevěděl, co je dneska za den.

2. Kim Kardashian

Srdečně gratulační, že se největší světovou celebritou stal někdo, kdo nic neumí, nemá na nic talent a vlastně ani nemá světu co nabídnout. Jaký odkaz tady po ní zůstane? Jen Google zahlcený jejími selfie. Že je Kim v téhle pozici, svědčí akorát o tom, jaké hodnoty vyznává dnešní společnost – nulové. Do nového roku si přejme méně Kim, respektive žádnou už nejlépe, a více těch, kdo opravdu něco dokázali.

3. Blbečci, co neznají rozdíl mezi holt a hold

Hold je vzdávání nebo projev pocty či úcty někomu a holt znamená „zkrátka“. Ocenili bychom, kdybyste si to přestali plést a nepsali nám do komentářů, že „se ničemu nedivíte, když nám hold šéfuje šišlavé prase a v redakci hold sedí samé krávy“. Za idioty jste pak jenom vy sami. Znát dobře svůj mateřský jazyk je povinnost.

4. Exekutoři a jejich výpalné

Je to povolání jako každé jiné, proti tomu nic nemáme. Ale jen exekutor dokáže z dluhu patnácti set udělat patnáct tisíc. Ano, autorka tohoto textu by vám mohla vyprávět, dostala krásný dárek k Vánocům. Astronomické odměny přesahující sto procent dlužné částky jsou obyčejnou, zákonem tolerovanou krádeží peněz. Nic víc.

5. Malé děti na internetu

Na internet by měly být povinně papíry na hlavu a psychotesty a občanka. Koho má pořad bavit dívat se na dvanáctileté joudy, co se ztrapňují svými videoblogísky, kde nám ukazují, co měli ke svačině a že se jim líbí holka ze třetí cé, co chodí po chodbě školy. Že se dávají do vztahu každých 14 dní a že je štve, jak jim jejich rodiče nechtěli koupit iPhone. To vše psáno jazykem, co je spíš klingonština, než čeština.

6. Telefony v kinech a na koncertech

Není nic horšího, než když jdete na koncert a před vámi stojí trubka s mobilem v ruce a celé si to natáčí. Jednak vám brání ve výhledu a pak vás světlo z displeje zbytečně osvětluje. To stejné platí v kině, smsky si můžete vyřídit jindy.

7. Konec slávy hloupých lidí

Dneska platí, že čím větší umíte být nebo jste dement, tím jste slavnější a máte více fanoušků. Máme toho dost. Trapnost a idiocie rozhodně není nic, co bychom měli obdivovat.