Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

7 extra čisticích prostředků, které ocení každá správná hospodyňka

Taky berete uklízení jako nutné zlo? Možná po přečtení tohoto článku
změníte názor.
Chcete mít domov jako ze škatulky, ale nebaví vás kupovat drahé čisticí prostředky? Máme pro vás skvělé řešení! 7 čističů, které si snadno a rychle vyrobíte sama.

Milujete pocit čistoty a svěžesti, ovšem kupovat předražené přípravky na uklízení vám dělá čáru před rozpočet? Nezoufejte! Můžete si vyrobit čističe doma a z levných surovin. Zde máte pár tipů.

1) Prostředek na mytí nádobí

Budete potřebovat: olivové mýdlo, ocet, sodu na praní, tee tree olej, vonnou esenci

Mýdlo nastrouháte a rozpustíte v půl hrnku horké vody. Přidáte lžíci octa, lžičku sody a pár kapek tee tree oleje i vonné esence. Nádobí se bude blýskat a neuvěřitelně vonět.

2) Čistič skla

Budete potřebovat: ocet, líh, škrob

Smícháte půl hrnku octa a půl hrnku lihu. Do připravené směsi přidáte lžíci škrobu a dva šálky teplé vody. Vše důkladně promícháte a nalijete do rozprašovače. Od teď se budou okna lesknout jedna radost.

3) Čistič kožených bot

Budete potřebovat: olivový olej, citronovou šťávu

Boty touto tekutinou namažete a necháte pár minut na vsáknutí. Dokonalý lesk doladíte hadříkem.

4) Čistič odpadu

Budete potřebovat: kuchyňskou sůl

Půl hrnku soli smícháte s čtyřmi litry horké vody. Tu nalijete do zaneseného odpadu a zhruba po 15 minutách spláchnete vařící vodou.

5) Čistič na koberce

Budete potřebovat: jedlou sodu

Jedlou sodu smícháte s vodou. Důležité je získat konzistenci pasty, kterou nanesete na kartáč a čistíte flekatý koberec. Výsledek vás ohromí.

6) Čistič na WC

Budete potřebovat: jedlou sodu, ocet, vonnou esenci

Do špinavé mísy vysypete hrnek sody a hrnek octa. Mísu touto směsí pořádně vydrbete a necháte působit asi půl hodiny. Potom spláchnete a nakapete do mísy pár kapek vonné esence.

7) Čistič na nerez

Budete potřebovat: ocet, olivový olej

Kuchyňské spotřebiče nejlépe vyčistíte octem. Ten si dáte na hadřík a špína začne mizet pod rukama. Pokud chcete dosáhnout lesku, přetřete spotřebiče lehce olivovým olejem.

Mohlo by vás zajímat

Další články