Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

7 důvodů, proč SuperStar byla ZOUFALOST a proč ji navždy pohřbít!

Zdroj: archiv
+ Dalších 15 fotografií
GLOSA: Krátce po finále páté Česko Slovenské a celkově osmé SuperStar je čas na bilancování. Po letošním tragickém ročníku máme naprosto jasno: SuperStar už je mrtvý formát, na který by se měla Nova (i slovenská Markíza) okamžitě vykašlat.

A jaké pro to máme důvody?

1) Jde o ničení ideálů mladých lidí

Většina děcek do soutěže jde s tím, že dobudou republiku a svět. Až po skončení soutěže ale najednou procitnou a zjistí, že nikdy vlastně nikoho v televizi pořádně nezajímaly, že jsou jen naivním produktem vhodným k výdělku z reklamy. Většina z nich se v tom chvilku plácá, nalítne pochybným pseudomanažerům a nakonec skončí někde v normálním zaměstnání. Zklamaných teenagerů už byly za tu dobu stovky. Lepší je, aby si skutečný talent vyšlapal svou vlastní cestu.

2) Je to velkovýrobna muzikálových hvězdiček

Nechápu, proč by Nova měla dělat továrnu na budoucí muzikálové zpěváky a zpěvačky. Drtivá většina i těch nadanějších soutěžících se nikdy pořádně neprosadí a musí pak vzít zavděk velmi nevděčným muzikálovým herectvím, při kterém třeba půl roku děláte zadarmo a pak první prachy přijdou až po premiéře. Pořád žijete na dluh. A kvůli takové budoucnosti fakt nikdo do SuperStar nechodil.

3) Sledovanost je bídná

Diváci už na pořad vůbec nekoukají. Sledovanost se držela kolem šest set tisíc, což je pro tak drahý pořad naprostá zoufalost. Když i fekální dno televizní zábavy, Štiky, mělo víc než polovinu, o něčem to svědčí. Proč tedy živit hydru, která už netáhne? S takovým směšným počtem diváků už to působí spíš jako školní besídka, i když si to hraje na velkou světovou produkci.

První finále před čtrnácti lety viděly 3 miliony lidí. Díky němu v roce 2004 ustoupila do pozadí i vážná vládní krize. Dnes Babiš ani neví, že nějaká taková věc se v „českej televízii Nova“ vysílá.

4) Mladí už na televizi nekoukají

Tahounem sledovanosti byli po celou dobu dorůstající náctiletí. Jenže ti dnešní ani nevědí, jestli v domácnosti nějakou tu telku mají, a všechno sjíždí výhradně na tabletech, mobilech a počítačích. A těch pár důchodců u obrazovky to fakt nevytrhne. Prostě je to marnost a spíš oživíte demokratického Lenina než tuhle televizní vykopávku.

5) Došly prachy?

Už dva ročníky se recykluje písnička Příběh nekončí, která byla před mnoha lety napsaná pro dřívější finalisty. To už nemá produkce peníze ani na nový song? Fakt to vypadá celé jako recyklát, i scéna na nás působí, jako by si ji půjčili z Tváře. Navíc na finále neměli ani žádného hvězdného hosta. Emma Drobná a zničehonic proslavivší se Mikolas Josef jsou sice fajn lidi, ale vrchol to fakt není.

6) I Marešovi to dělá ostudu

Tak výbornému moderátoru, jakým Leoš Mareš (42) je, by mohla účast na podobných polomrtvých projektech velmi škodit. To tvrdíme přesto, že si na obrazovce letos vydělal pořádný balík A Jasminu můžeme sledovat na Rytmusově Instagramu, takže o nic nepřijdeme.

7) Cena pro výherce je k smíchu

Vítěz dostává čím dál tím míň. Dříve bral výherce SuperStar 2,5 milionu korun, dnes, i přes všechnu inflaci, o půl mega méně. Aby to do budoucna nedopadlo tak, že hlavní výhrou bude básnička od Pavola Habery.

A jakých pět věcí nejvíce vadilo divákům

Související články

Další články