1. JUDr. Stanislav Gross je bývalý předseda vlády ČR a jako takový zaslouží úctu už proto, že se jím dokázal stát ve čtyřiatřiceti letech, což se nepovedlo doposud nikomu v rámci EU. Před světským právem je slušným člověkem, navíc je dobrým otcem a manželem. Většina jeho kritiků není ani jedno.

2. JUDr. Stanislav Gross nebyl nikdy pravomocně odsouzen za trestný čin. Proto by se mu měli slušní lidé omluvit i za lůzu, která jej kamenuje, protože lůza nejen neví, že páchá něco špatného, ona ani neví, že by to vědět měla.

3. JUDr. Stanislav Gross nemusí poslouchat odsudky lidí, kteří jsou mnohem hloupější a neúspěšnější než on a navíc nemají notářsky osvědčené potvrzení o tom, že by sami vystaveni stejné pobídce morálně obstáli.

4. JUDr. Stanislav Gross zaslouží omluvu od tří milionů čtyř set tisíc devíti set třinácti lidí, kteří o jeho blížícím se skonu hovoří jako o něčem, co se blíží na základě božích mlýnů, které melou pomalu, ale jistě. Důvod je zjevný – žádné boží mlýny neexistují. Špatné věci se dějí v životě všem, jen u zm*dů je zveme božími mlýny, u dobráka řekneme, že neštěstí nechodí po horách…

5. JUDr. Stanislav Gross už vinu přiznal a byla tam účinná lítost, ale nikdo z masy kritiků v tu chvíli nepřiznal, že se také tuhle obohatil na úkor jiného či jel načerno. Není to spravedlivé a pan Gross tu je jasně nefér dehonestován.

6. JUDr. Stanislav Gross je nemocný. Nemoc člověka nemá nic společného s domnělým klientelismem. Technicky nemá lidská bytost právo pana Grosse takto urážet.

7. JUDr. Stanislav Gross je otec dvou malých dcer, který se v důsledku své nemoci zřejmě za pár měsíců zaživa udusí. Nezavraždil člověka, neublížil dítěti. Nemáme právo ho soudit. To měly a mají dělat soudy. Proto je prase každý, kdo mu smrt přeje.