Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

7 důvodů, proč milovat Hip Hop Kemp!

Tak a je to zase za námi.
Zdroj: facebook
Letos proběhl 14. ročník nejočekávanějšího festivalu u nás. Festivalu hudby, která spojuje lidi a atmosféry, kterou jinde nenajdete. Ano, včera skončil Hip Hop Kemp. Za redakci jsem tam byla já, protože už se tam vracím 11 let, a konečně se mi podařilo sepsat důvody, proč tam jet, i když to není váš šálek kávy. Tenhle festival je totiž NEJ hned v několika věcech.

1. Ubytování

Hradec Králové nabízí několik skvělých možností na ubytování. Úplně nejlepší za ty roky se mi stejně zdá Penzion Nad Oborou, kde dostanete krásný pokoj, ráno snídani a kafe, zahrajete si tenis a ve finále je to 10 min. pěšky od areálu. Ve stanovém městečku být prostě nechcete. Ve stanu jsem spala naposledy, když mi bylo asi sedmnáct, a že bych se chtěla brodit mezi tisícovkami lidí, na to už jsem prostě stará. Už mi není dvacet a zasloužím si čistou postel a vlastní sprchu. Ale dá se to přežít. Na vlastní nebezpečí.

2. Backstage

Jakmile se akreditujete, začíná vás zvláštně brnět po celém těle, to je právě ta atmosféra, o které mluvím. Vezmete si line-up a začínáte přemýšlet, kam půjdete a kterou láhev otevřete první. Vždycky se shodnete na tom, že všechny najednou. Autem musíte zajet až do backstage, protože u auta jsou vždycky ty největší mejdany, máte klid, vidíte všechny kamarády. Nikdy nesmíte parkovat před areálem, většina lidí, co na HHK vystupuje, tam zůstává následně i po zbytek festivalu, protože je to už taková tradice. Všichni se tam sejdete, nikoho neztratíte, a pokud to posloucháte, tak pokecáte s interprety, pokud to neposloucháte, tak… Tak začnete!

3. Hudba

Nejen že pro vás hrají vaši kamarádi, vy s nimi křepčíte v nějakém hangáru, když utichnou všechny koncerty, ale permanentně, od rána do rána máte na výběr mezi klidným posloucháním usazeni na křesílkách v Chill Out zóně, divokým tancem v jedné z party stagí nebo jenom procházením okolo stánků s jídlem, u nichž se konají další privátní hudební večírky. Hip Hop Kemp není jen o koncertech na hlavní stagi, kde si jistě každý najde svého oblíbence, ale i o tom, že jakmile začnete vyhrávat z auta a máte něco k pití, nahrne se k vám spousta nových lidí a vy hned máte o srandu navíc. Nebo je můžete poslat někam.

4. Kontakty

Jestli si myslíte, že je tenhle festival jen Zombieland plný polských „lidí“, kterým chybí půlka obličeje, mýlíte se. Zkuste se projít mezi stánky nebo po backstagi jednou tam a zpátky. Krásné holky si na sobě dávají sakra záležet a jsou všude kolem vás. Nejhezčí jsou na Kempu Slovenky a Slováci. Já se třeba platonicky zamilovávám každý rok pravidelně a několikrát. A když si je odchytnete a dáte se do řeči, potkáváte se potom každý rok znovu nebo si zařídíte minimálně jedno dost hot rande. Ano, i letos jsem potkala nejhezčího kluka na světě. Uf.

5. Jídlo

Dávno pominuly doby, kdy se na festivaly muselo jet s obřími baleními toaleťáku, protože jediné dostupné jídlo byly čínské nudle a langoše a vy jste nestíhali hledat prázdnou Toi Toiku. Letos se stánkaři vyznamenali absolutními gurmánskými zážitky, vy si tedy můžete vybrat z nepřeberného množství světových kuchyní a garantuju, že bylo o co stát. Absolutně nejlepší, co jsme objevili, byl stánek Salt n Pepa, jejichž burgery nemají konkurenci. Za večer jsme tam byli i čtyřikrát. Sendvič s trhaným, osm hodin dělaným vepřovým nebo kuřecí s arašídovým máslem? Nádhera.

6. Zábava

Letos organizátoři připravili pro návštěvníky doslova lunapark. Od různých typů sportů přes skupinové hry a zábavy, až po aktivity jako freestyle battly nebo grafitti contesty. Největší zábava pro ty, co už jim nezbyly peníze, byla sledovat Poláky ve stanových městech, což jsem jeden ze dnů musela nedobrovolně při natáčení podstupovat taky. Dá se to přirovnat k nekonečnému 3D kinu, kde se střídají historické filmy s moderními zombie horory a Troškovými komediemi zároveň. Smějete se od rána do večera, jenom se nikdo nesmí rozhodnout, že vás třeba zapálí i s věcmi, což se běžně děje.

7. Co se stane na Kempu, zůstane na Kempu

Můžete se válet po zemi, nadávat na svého šéfa, házet po sobě kelímky od piva, smát se tak, že brečíte, pomlouvat ty, co tam s vámi nejsou, nezřízeně pít, tancovat, i když to neumíte, mluvit sprostě nebo si to prostě jenom užívat. Tam se vám totiž odpouští úplně, ale úplně všechno!

Hip Hop Kemp prostě byl, je a bude můj nejoblíbenější festival. Není to ani tak festival. Je to Silvestr. Je to můj konec roku a začátek dalšího. Je to směs desítek skvělých lidí, co dělají podobné věci plus několika hlavních zahraničních kapel, kvůli kterým se rozhodujete, jestli si koupíte lístek. Ale! Každý rok jsou poslední den na hlavní stagi Kontrafakt, kteří přes to všechno, co je kolem nich za směšný obláček, už 14 let dělají v Hradci show, která je neuvěřitelná, a oni pokaždé dokazují, že jsou prostě to nejlepší a nejprofesionál­nější, co u nás máme. Navíc vidět ze stage 20 000 lidí, co znají každé slovo z každé věci, je vrcholem celé akce. Je mi smutno, dneska to půjdu dospat a snad se mi do konce týdne vrátí hlasivky. Au.

Takže za rok zase!

Související články

Další články