Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

7 důvodů, proč jsou holky z Ostravy lepší než ty z Prahy

Vítejte v mém světě, kde si na nic nehraji a vše vám naservíruji tak,
jak to doopravdy je!
Zdroj: Marketa Kuča
+ Další fotografie
Mezi Ostraváky a Pražáky panovala vždy určitá rivalita. Jedni se vytahují před druhými a trumfují se, v čem jsou lepší. Vzájemně na sebe plivou špínu a nemají se vůbec v lásce. Kde je ovšem pravda? Já ji konečně rozlousknu. Dneska vám odpovím na nejčastěji kladenou otázku, zda jsou lepší holky z Prahy nebo Ostravy. A mám jasné důvody k tomu, proč jsou na tom Ostravačky lépe než Pražandy.

1. Ostravačky jsou upřímné

Vážně netuším, jestli to je tím ovzduším, nebo něčím jiným, ale pro ostravské holky je synonymem upřímnost. V Praze slečny trpí utkvělou představou, že ukázat svou pravou tvář se dneska už moc nenosí. Zkuste vzít do společnosti holku z Ostravy. Je milá, přívětivá a otevřená. Když se jí něco nezdá, řekne vám to na plnou pusu. Je prostě svá a hned po několika minutách poznáte, jestli to s ní bude stát za to, nebo je úplně nepoužitelná. Upřímnost má holt dvě strany a Ostravačky ji mají v krvi. Kdežto Pražandy mají takovou zvláštní křeč v obličeji, ze které nedokážete vyčíst vůbec nic. Jejich jednolitý výraz spíš každého děsí, než přitahuje. Holky, máte se od Ostravaček ještě co učit!

2. Nestydí se za své nedokonalosti

V Ostravě se razí heslo: „Čím víc přirozenější, tím víc svá.“ Když mají velký nos nebo malá prsa, rozhodně si to nenamíří k plastickému chirurgovi, aby z nich udělal nudnou tuctovku s obyčejným frňákem, jakých lítají po Praze tisíce. Snaží se ze svých chybiček udělat přednosti. Kdežto pražské holky své nedokonalosti zaplácnou tunou make-upu, vypadají jako voskové figuríny, nejsou vůbec přirozené a plastických operací mají nespočet. Když vedle sebe postavíte Ostravačku a Pražačku, tak první slečna nebude možná dokonalá holka z plakátu, ale bude mít své osobní kouzlo a druhou takovou už nenajdete. Kdežto v druhém případě bude slečna sice na první pohled výstavní kus, ale v hlavě vám určitě neuvízne. Není totiž důvod, aby tomu bylo jinak.

3. Holky z Ostravy se nebojí pořádné práce

Většina holek není přímo z Ostravy, ale z okolních vesnic a do centra se dostaly až v pozdějším věku, kdy šly třeba na vysokou školu nebo za prací. To je ale jeden z důvodů, proč jsou mnohem zručnější a nebojí se téměř žádné práce. Holky z vesnice prostě umí makat, což se o pražských slečnách rozhodně říct nedá. Dlouhé nagelované nehtíky vám nevezmou krumpáč nebo točky. Práce rukama jim moc nevoní, o tom žádná. Ostravačky než aby se nechaly vydržovat nějakým blbcem, jdou raději dřít, a že to v Ostravě není jednoduché, je snad dost jasné.

4. Ostravačky nejdou po penězích

Ostrava je drsné město s drsnými podmínkami pro život. Někteří se neodváží do tohohle města ani přijet, protože mají strach a respekt. A od toho se zde všechno odvíjí a výchovu nevyjímaje. Ostravské holky jsou vychovávány v drsných podmínkách, ale v dospělosti jsou z nich lepší lidé než ze všech ostatních dohromady. Ví, že zadarmo nedostanou nic a vše potřebné si musí tvrdě vydobýt. Proto mají na sebe velmi vysoké nároky, mezi které rozhodně nepatří sbalit prachatého chlapa a dohnat ho k oltáři. K tomuhle totiž vychovány nebyly. Kolik znáte ostravských zlatokopek? A kolik těch pražských? To číslo je nesrovnatelné.

5. Holka z Ostravy je lepší než nejlepší kamarád

Chlapi si před Ostravačkou nemusejí na nic hrát a chovat se k ní „jinak“. Nepotřebuje, aby kolem ní chlap dělal zbytečné cukrbliky a chodil po špičkách. Ostravačka je téměř jako váš nejlepší kamarád. Nemusíte s ní chodit na strojené večeře, kde si dá kostku ve skluzu a dvě deci vína, má dost a chce jít domů. Klidně s ní zajděte do putyky na osm škopků. Náramně se pobavíte a užijete si hromadu srandy. A o to přece jde, ne? Opravdu si můžete dovolit chovat se takhle k Pražandám?

6. Neřeší nic nepodstatného

Jedním z důvodů, proč chce mít někdy chlap pokoj od své drahé polovičky, je ten, že mu pěkně lezou na nervy její neustálé problémy, které se opravdovým problémům vůbec ani nepřibližují. Tohle možná platí pro Prahu, ale měli jste někdy holku z Ostravy? Ta neřeší žádné nesmysly. Je jí jedno, jestli přibrala pár kilo, udělal se jí beďar na čele nebo si nemá zrovna co vzít na sebe. Myslí pozitivně. Ví, že těch pár kilo vytancuje na ostravském festivalu, mezitím si skočí nakoupit nějaký nový hadřík atd. Určitě těmihle malichernostmi neobtěžuje okolí a je stále nad věcí.

7. Ostravačku si musíte umět užít

Mít za kamarádku děvče z Ostravy není jen tak. Tohle si musíte umět patřičně užít a vychutnat. U těchhle holek musíte jednat vždy na rovinu, podrazy se neodpouštějí. Ostravačky jsou divoké a nespoutané, takže když jim ukřivdíte nebo zalžete, dají vám to patřičně sežrat. Pokud k nim budete upřímní a brát je takové, jaké jsou, tisíckrát vám to v dobrém vrátí. A tohle si zapamatujte.

Já sice v Ostravě jen studovala a jsem právě z těch „okolních vesnic“, ale koukněte, jaká jsem boží šťabajzna!

Související články

Další články