Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

7 druhů ovoce, které udělá s vaší pletí zázraky. Tohle musíte vyzkoušet

Máte problematickou pleť? Vyzkoušela jste na ni všechno a nic nepomáhá? Je čas se navrátit k přírodě.

1. Papája

Výborná věc a už se dá v pohodě sehnat i u nás. Zamilujete si ji. Udělejte si z ní shake nebo smoothie. Nebo si ji dejte jen tak. Má antioxidační účinky a vyplaví vám toxiny z těla. Vaše pleť bude zářit zdravím.

2. Banán

Banány jsou plné draslíku a dokážou vymazat kruhy pod očima. Jsou ideální svačinkou. Jak „syrové“, tak sušené.

3. Červený grep

Nebo růžový, chcete-li. Ten zase obsahuje tzv. lykopen – nejsilnější karotenoidní antioxidant. Chrání pleť před volnými radikály a zachovává ji mladistvou.

4. Citron

Pomeranče, citrony a limetky umí vysušit přebytečně mastnou pleť a zbavit ji i pupínků. Citrusy si dopřávejte nejen jako osvěžující pochoutku, aplikujte šťávu na vatový tampon a jednou denně si s ním přejeďte přes obličej. Očím se samozřejmě vyhněte.

5. Mango

Tohle exotické ovoce je bohaté na beta-karoten, takže vám v létě pomůže chránit kůži před spáleninami a pigmentovými skvrnami. Krém na opalování ale používejte dál.

6. Meloun

Meloun sice patří mezi zeleninu, ale i tak si ho dopřejte dvakrát týdně. Zaručujeme, že budete mít pleť hydratovanou a rozzářenou.

7. Jahody

Jahody v sobě mají kyselinu salicylovou, takže jsou ideální pro přírodní léčbu pupínků. Zkuste jich pár rozmačkat, přidejte kapku citronové šťávy a lžičku medu. Směs naneste na očištěnou pleť a nechte působit pět minut. Poté masku opláchněte. Nepodceňujte sílu čerstvých jahod!

Související články

Další články